Imám: „Žena se musí provdat nejpozději v 15 letech, pak se už jen znehodnocuje“

Imám: „Žena se musí provdat nejpozději v 15 letech, pak se už jen znehodnocuje“

Jde samozřejmě o v islámu zcela běžné smýšlení, vždyť v islámských zemích většinou dohodnou rodiče svým dcerám jejich budoucího manžela již záhy po narození, velmi často jde o sňatky s jejich vlastními bratranci. V Pákistánu jsou příbuzenské sňatky dokonce tradicí, která se přenesla i do Evropy.

Muslimové považují v případě dívek za ideální věk na vdávání nejčastěji 9-16 let. Chudší rodiny zpravidla provdají svoje dcery dřív (často i před dovršením 9 let věku), přičemž nejedna dětská nevěsta nepřežije svatební noc. V Evropě se pak jejich zvyklosti příliš nemění, jen s tím rozdílem, že dětské nevěsty jsou oddány pouze před imámem, tedy podle práva šaría, což není úřadům hlášeno. Dětské sňatky jsou tak záměrně přehlíženy podobně, jako nelegální obřízky. Pro úřady jsou tyto dívky stále svobodné, pro mešitu i příbuzné jde o vdané ženy.

Podle  imáma Azhara Idruse (viz titulek), který působí v Itálii,  se evropské dívky vdávají příliš staré kvůli vzdělání, když je jim asi 28 let, když dokončily univerzitu. K tomu dodává, že s 28letou ženou se žádný správný muslim neožení, protože je příliš stará, znehodnocená.

Takže podle imáma je pro ženu ideální věk na vdávání ne více než 15 let, což je věk, po kterém se dívka začíná znehodnocovat.

Azhar také dodal, že je haram (zakázáno), aby se dospívající dívky ve věku způsobilém k sňatku přátelily s muži, pokud není záměrem vzít si muže. Tím má samozřejmě na mysli dívky od 9 let, kdy jsou již považovány za vhodné pro sňatek.

„Dokonce i po dokončení školy je haram spřátelit se s muži jakýmkoli způsobem,“ dodal.

Na dotaz, zda si muslimští muži schovávají fotografie žen, Azhar řekl, že muslimské ženy by se neměly fotografovat ve fotografických studiích vlastněných nemuslimy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Imám: „Žena se musí provdat nejpozději v 15 letech, pak se už jen znehodnocuje“

  1. S imamom musim suhlasit. Ma pravdu. Tych 9 rokov to je vlozka autorky ale co oblo povedane je naprosta pravda. A za aktualnu situaciu mozme vdacit feminizmu ktory znicil rodinu a uvrhol porodnost na uroven 1.4(=aktivne vymieranie). Onlyfans a verejne akceptovane kurvenie sa na socialnych sietach uz od predpubertalneho veku je uz danvo normalizovane. Rozpad splocnosti je blizka buducnost.

    Ako ktosi povedal v amerike cca v roku 2019 – „islam is right about women“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout