Francie: Senegalec napadl a zranil dva policisty šavlí

Francie: Senegalec napadl a zranil dva policisty šavlí

K útoku došlo tento čtvrtek 2. prosince kolem 16:00 na čerpací stanici střediska Leclerc v Tourlaville, boulevard de l’Est. Muž zranil dva policisty, kteří ho přišli zatknout po krádeži auta. Obyvatelka z okolí Malakoffu  kolem 15:45 nahlásila, že její vozidlo, šedý Citroën C3, bylo odcizeno.

Vůz, který zahlédla policejní hlídka, byl následně pronásledován na servisní stanici střediska Leclerc v Tourlaville. Řidič narazil do panelu, než zastavil poblíž plynové láhve. Muž poté vystoupil z auta oblečený jako ninja  se šavlí (katana, japonská šavle) a šel směrem k policejnímu vozidlu.

Právě tam zranil první policistku šavlí do brady, pak jejího kolegu, který přijel jako posila, udeřil šavlí do hlavy. Třetí policista poté zahájil palbu z bezprostřední blízkosti zevnitř vozidla. Tři výstřely,  včetně jednoho do břicha, vážně zranily a zneškodnily agresora.

Pachatel je Senegalec, jmenuje se Papa M’B a je mu 36 let, jak uvádí policejní zdroj. Pro tuto chvíli není útok považován za teroristický čin.

Zdá se, že jde o další případ pro psychiatra…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout