Francie: Muž s nožem vyhrožoval lidem před kostelem

Ve Francii už před pár týdny výrazně posílili dohled nad kostely, neboť se počítá s tím, že by mohly být cílem útoků. Ostatně, v minulosti už k několika útokům ve francouzských kostelech došlo, za vše lze jmenovat případ, kdy Tunisan uřezal vloni hlavy třem věřícím v katedrále v Nice nebo případ, kdy muslimský gang vtrhl do kostela v menší francouzské obci, kde pak mohamedáni před zraky dalších lidí podřezali faráře.

Otázka tak není zda, ale kdy dojde k dalšímu podobnému činu. Právě v období Vánoc navíc vyzývají všechny islámské bojůvky – od ISIS přes Al Kajdu až po ty africké – k vraždění bezvěrců. V Africe tak skutečně došlo v posledních dnech k několika případům vyvraždění křesťanských vesnic – za vše lze jmenovat poslední případ z Nigérie. Evropa se stále početnějším muslimským obyvatelstvem pak není o nic méně ohrožena…

Osoba ozbrojená nožem a byla zatčena ve čtvrtek 23. prosince v Maisons-Alfort, před kostelem Sainte-Agnès.

Byl ozbrojen ostrým nožem a údajně měl výhružné poznámky. Podle prvotních zpráv došlo k incidentu kolem 14 hodin, když se muž objevil před budovou, která byla téměř prázdná, protože se tam nekonaly žádné bohoslužby.

Byl oblečen do dlouhého černého kabátu s kapucí, ze kterého vyčnívaly dráty a zařízení, které vypadalo jako detonační systém ukrytý v rukávu, jak potvrdil policista. Policisté, kteří byli na místo vysláni, byli schopni zatknout podezřelého, aniž by byl někdo zraněn. Kostel byl evakuován a tým odborníků na výbušniny, včetně psa pro detekci výbušnin, byl nasazen, aby zjistil, zda jde o funkční zařízení. Na místě činu ani u autora výhrůžek, který nebyl identifikován ani několik hodin po svém zatčení, nebyla údajně nalezena žádná výbušná zařízení. Asi 40letý muž měl na sobě celou řadu amuletů a možná nebyl příčetný.

Zejména kostely jsou ve Francii během vánočního období pod zvýšeným dohledem. Na konci listopadu byli dva muži zatčeni DGSI za plánování útoků během vánočních svátků. V pondělí 20. prosince musela být evakuována také katedrála v Toulouse kvůli podezřelému chování jedné osoby.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout