Francie: 15 zraněných policistů po velmi násilném útoku asi 100 invazistů v Calais

Francie: 15 zraněných policistů po velmi násilném útoku asi 100 invazistů v Calais

Násilné útoky invazistů se v posledních dnech nebývale množí. Zatímco včera zaútočilo asi 500 Afričanů na španělské policisty při pokusu o zdolání plotů v Melille, dnes došlo k velmi podobnému incidentu ve francouzském Calais, odkud ilegálové míří do Velké Británie.

Střet neuvěřitelného násilí mezi policisty, četníky a ilegály si tento čtvrtek ráno v Calais vyžádal nejméně 15 zraněných. Policie tvrdí, že na ně zaútočilo sto lidí ozbrojených kameny.

Evakuace tábora pro migranty poblíž nemocnice v Calais proběhla pokojně tento čtvrtek ráno. K incidentu však došlo kolem 10:00 na druhé straně města, v zóně Transmarck, kde se invazisté snažili dostat na nákladní auta, aby se dostali do Anglie.

Image

60 policistů a četníci, kteří oblast zajistili, tvrdí, že byli napadeni stovkou migrantů. Podle policejního zdroje byl útok  neuvěřitelně násilný. Policisté uvedli, že invazisté  měli ve stanech pytle plné kamení a odpadu. Boj trval hodinu,  svědci popisují doslova válečnou scénu, kdy vetřelci házeli kameny a policie odpovídala slzným plynem a gumovými projektily.

ImageImage

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout