Dánsko chce umístit zločince určené k deportaci do Kosova

Žadatelé a azyl do Rwandy, muslimští zločinci do Kosova. Plány Dánska mají vést především ke značnému úbytku neevropských přistěhovalců, kteří jsou v zemi s počtem obyvatel asi jako Slovensko, velkým problémem. Podobně, jako v jiných zemích, se i zde vytváří muslimská ghetta a je otázkou, zda se reálně k nějakým ráznějším krokům Dánsko skutečně odhodlá. Zatím totiž zůstaly všechny proklamované plány jen ve fázi plánovací či jsou jen v samých počátcích realizace. V neposlední řadě je to pak EU, kdo jistě podobné plány dřív či později – třeba pod pohrůžkami – zmaří.

Dánská vláda chce v budoucnu umístit delikventní žadatele o azyl, kteří čekají na deportaci, do věznic v Kosovu. Za tímto účelem chce skandinávská země uzavřít dohodu s Kosovem, jak ve středu večer oznámil dánský ministr spravedlnosti Nick Hækkerup.

Podle něj bude dohoda zahrnovat 300 míst ve věznicích v Kosovu. V dánských věznicích by měly být rozšířeny i kapacity. Do roku 2025 chce vláda vytvořit dalších 1 000 míst.

Zamýšlená dohoda je namířena proti cizincům, kteří jsou nuceni opustit zemi, ale kteří vzhledem k politické situaci nemohou být deportováni do své domovské země. To v současné době zahrnuje například Sýrii.

Dánsko je první zemí EU, která odebírá povolení k pobytu přistěhovalcům ze států Blízkého východu. Kvůli nedostatku diplomatických vztahů však k deportacím do Sýrie téměř nedochází.

V létě sociálně demokratická vláda také schválila zákon, který umožňuje deportaci žadatelů o azyl do zemí mimo EU, přičemž tato dohoda již byla uzavřena s Rwandou, ale jednat by mělo Dánsko i s dalšími africkými zeměmi. V budoucnu tak budou žadatelé o azyl čekat v přijímacích střediscích v Africe na rozhodnutí o tom, zda získají právo pobytu v Dánsku.

Vláda v Kodani v současné době stále hledá partnerské země pro tento projekt. Podle deníku Jyllands Posten se o odpovídající dohodě jedná ve Rwandě, Tunisku, Etiopii a Egyptě.

Každý, kdo žádá o azyl v Dánsku, musí očekávat, že bude převezen do třetí země, řekl poslanec Rasmus Stoklund. Vláda doufá, že tak sníží počet nových přistěhovalců.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout