Vjezd do islamizované čtvrti švédského města hlídají 10-12 letí zločinci

Vjezd do islamizované čtvrti švédského města hlídají 10-12 letí zločinci

V islámských zemích trénují vojáky už odmala. Jistě i vy jste viděli záběry dětských zabijáků z ISIS či jiných bojůvek. Jsou odmala vychováváni k zabíjení, v Evropě pak zejména k tomu, že z nich jednou budou zločinci tak, jako z jejich otců či starších bratrů. Zapojení nezletilých dětí do zločinu gangů je samozřejmě také účelové, neboť děti mezi 10-12 lety nejsou trestně zodpovědné.

Kriminalita gangů se v rostoucím počtu takzvaných vyloučených zón v zemi stále více šíří. V muslimy ovládaném a problémovém Marnäsu v Ludvice vytvořili 10-12letí chlapci skupiny dětských vojáků, kteří hlídkují na hranici obytné čtvrti a účtují poplatky těm, kteří chtějí projít. Každý, kdo nezaplatí, je zmlácen.

Části Marnäsu v Ludvice v Dalarně se v důsledku desetiletí neúspěšné migrační a integrační politiky změnily v to, co policie někdy nazývá no-go zónou, kde švédská společnost ztratila kontrolu nad situací a kriminalita je nekontrolovatelná. Pravidla zde určuje zločinecký gang.

Náborová základna pro gangy je velká a prostřednictvím gangsterského rapu a dalšího marketingu mohou gangy dnes přilákat velmi mladé lidi – již ve věku 10 až 12 let můžete být plně vyškoleným zločincem gangů v oblasti, jako je Marnäs.

Obec, sociální služby a policie mohou pouze sledovat, jak oblast spadá hlouběji a hlouběji do kriminality a socioekonomického vyloučení a děti jsou zapojeny ve stále závažnějších zločinech.

Část problému spočívá v tom, že v oblastech ovládaných přistěhovalci, jako jsou oblasti v Marnäsu, se také šíří etnický separatismus. Okolní švédskou většinovou společnost považují za nepřítele a nepovažují svou obytnou oblast za součást Švédska, ale  za jakousi jejich vlastní zemi, nezávislou na Švédsku.

V Marnäsu nyní hlídkuje stráž deseti až dvanáctiletých dětí. Ty hlídají to, co je vnímáno jako hranice se Švédskem, přičemž  lidi zvenčí pustí jen tehdy, když zaplatí poplatek. Odmítnutí platit a snaha dostat se dovnitř vždy vede k tomu, že „cizince“ zmlátí. Pak můžete splatit „dluh“ tím, že budete dělat pochůzky pro gangy.

„Je to součást toho, že oblast je pod jejich vlivem“, vysvětluje bezpečnostní koordinátor obce David Helsing.

Rodičovská kontrola prý neexistuje, přestože většina dospělých, kteří v lokalitě žijí, nepracuje a měli by tak mít čas na své děti dohlížet. Podle Helsinga i děti ve věku základní školy nekontrolovaně pobíhají a dělají neplechu v okolí a jsou venku v době, kdy by měly být doma.

Děti obtěžují nájemníky, vandalizují obytné budovy a školní budovy a vzájemně se pouští do násilných střetů mezi různými frakcemi gangů, často s fatálními následky. Tyto boje se staly součástí každodenního života v přistěhovaleckých oblastech země.

DT také hovořil s městskou policií – Larsem-Erikem Karlssonem, který je součástí takzvané situační skupiny vytvořené ve městě, aby se pokusila prolomit sestupnou spirálu. Zatím se nikomu nepodařilo najít dokonalé řešení, což není nic divného. Problém popisuje diplomaticky.

„Existují skupiny různých mladých lidí, kteří se neumí chovat dobře.“

Therese Bertilssonová z policie v Ludvice informuje DT, že sbor si je vědom fenoménu dětských vojáků, kteří hlídají hranici do „zranitelných“ oblastí v Marnäs, a jako důvod, proč policie nejednala, uvádí, že neobdržela žádné formální oznámení o trestné činnosti související s touto komunitou. Lidé se totiž bojí je udat. „Vím, že to je znepokojivé. Pak jsem také slyšela o tom, že zabrali oblast. Ale nic se jim nestalo.“

Marnäs bylo dříve tradiční malé švédské mlynářské město. Půl století intenzivní invaze však zásadně změnilo demografii a charakter tamní komunity.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Vjezd do islamizované čtvrti švédského města hlídají 10-12 letí zločinci

  1. Rodiče se radují, že si dítko našlo zábavnou hru, na celníky.
    Ostatně, oběživa není v domácí kase nikdy nazbyt.
    Jenom rázysta a gzenofob by nepřál trochu zábavy nevinnému potěru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout