U francouzského Calais srazil včera vlak 4 ilegály – jeden mrtvý, tři zranění

U francouzského Calais srazil včera vlak 4 ilegály – jeden mrtvý, tři zranění

Nejde o ojedinělý případ tohoto druhu, není to tak dávno, kdy došlo k podobnému případu také ve Francii, ovšem tehdy se jednalo o hranice se Španělskem. O nedávném případu jste si již mohli přečíst zde.

V přístavním městě Calais se sdružují ilegálové, kteří míří do Velké Británie. Jistě i vy znáte záběry, na nichž naskakují na kamiony, které míří do jejich země zaslíbené. Proto nejsou v tomto severofrancouzském městě nehody, při nichž je některý z ilegálů kamionem sražen, nic neobvyklého. Nedávno při takové nehodě jeden z nich přišel o život.

Reakcí na tento incident bylo zahájení hladovky třemi nadšenými vítači, kteří se zasazují o obnovení nelegálních azylových zařízení ve městě (jde o nechvalně známý před časem zlikvidovaný tábor, nazývaný Džungle).

Regionální rychlík (TER) se ve čtvrtek v Calais (Pas-de-Calais) srazil s několika migranty. Jeden člověk zemřel a tři další byli zraněni.

Nehoda se stala v okrese Beau Marais. Kolem 18:30 se vlak, který byl na trase Dunkirk-Calais, nemohl vyhnout skupině, která byla na kolejích. O strojvedoucího v  šoku se postarali hasiči. Franck Dhersin, místopředseda pro mobilitu, dopravní infrastrukturu a přístavy v regionální radě Hauts-de-France, hovořil na Twitteru o „dramatické bilanci“.

 

Čtvrť Beau Marais v Calais (Pas-de-Calais). (MAPY GOOGLE)
místo nehody u Calais
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.