Tlupy invazistů i nadále útočí na polských hranicích (videa)

Tlupy invazistů i nadále útočí na polských hranicích (videa)

I když je již invazní nápor na bělorusko-polských hranicích o něco menší, stále zde zůstávají stovky invazistů, odhodlaných s za každou cenu dostat přes hranice. Ostatně, opodál již na ně čekají pašeráci, kteří dostali zaplaceno za to, aby své klienty, kteří za cestu zaplatili až desítky tisíc dolarů, dovezli do Německa.

Polsko nadále bojuje s velkými skupinami násilných ilegálů na hranici s Běloruskem.

V úterý v noci se incidenty odehrály na mnoha místech na hranicích, když davy vetřelců podporované běloruskými silami údajně zničily oplocení hranic a vystřelily pyrotechniku na polské důstojníky.

„Na úseku chráněném stanovištěm Pohraniční stráže v Mielniku došlo včera ke dvěma pokusům o násilné překročení hranice,“ informovala ve středu polská pohraniční stráž.

40členné skupiny agresivních cizinců napadly polské služby házením kamenů a větví stromů. Byly použity i slzné granáty.

Image

Při dalším útoku u Dubicze Cerkiewne asi 100 ilegálů poškodilo plot z žiletkového drátu a vrhalo kameny do Polska.

„Tito lidé byli velmi agresivní. Házeli kameny směrem na polské důstojníky. Přes hraniční bariéru házeli klády a přeřezávali drátěný plot. Celé akci asistovali běloruští vojáci. Pomáhali i cizincům“, vysvětlila poručice Anna Michalská během tiskové konference.

Přibližně stovce vetřelců se během invaze podařilo dočasně dostat na polskou půdu, ale byli okamžitě vráceni do Běloruska.

„Podle našich zjištění se jednalo především o občany Iráku. Všichni tito lidé byli zastaveni přímo na hranici, instruováni k opuštění území Polska a přivedeni na hranici,“ uvedla  Michalská.

Nicméně nejeden invazista je v přechodu hranic úspěšný. Pak se může bez problémů zkontaktovat s pašerákem a pokračovat většinou do vysněného Německa. Ovšem ani úspěšné zdolání hranic ještě nemusí znamenat úspěch. Občas se podaří invazisty i s pašeráky odchytit již na polském území, jako v tomto případě, kdy byli zajati jak invazisté, tak pašeráci:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Tlupy invazistů i nadále útočí na polských hranicích (videa)

  1. Paradoxné je,že celkom legálne dovezení migranti pribúdajú v „konzervatívnom“ Poľsku závratnou rýchlosťou – podobne ako v Maďarsku. Stránka poľských vlastencov /Kaczynski ani Morawiecki medzi nich určite nepatria/ autonom.pl včera priniesla článok s titulkom „Kolejny rekord masowej imigracji do Polski“.

  2. Dobře Polsko, ilegálové tu nemají co dělat, a legálně jak kdo, určitě by měla být příslušnost k is lamu důvodem k neudělení víza ke vstupu, alespoň k nám, ale s následují vládou to nelze čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout