Soros tento týden navštívil Rakousko, sešel se s vládními politiky

Soros tento týden navštívil Rakousko, sešel se s vládními politiky

Pro neznalé připomínám, že na titulním obrázku je Alexander Soros a současný rakouský kancléř Alexander Schallenberg. Mladý Soros již převzal agendu svého otce, ostatně, zhruba posledních 10 let se vydatně proškolil a byl vidět po boku svého otce a různých kolaborantů  stále častěji. Zvykněte si tedy na to, že pokud se bude kdekoli něco dít, neobjeví se již George Soros, ale jeho syn Alexander.

Jaký je ve skutečnosti cíl jeho cesty se lze jen dohadovat. Je totiž chronicky známý fakt, že Soros (ať už starší nebo mladší) většinou veřejně skutečný záměr své cesty nesděluje. Oficiální zdůvodnění návštěvy je v případě Sorosových téměř vždy jen zástupným.

Alexander Soros, Věra Jourová, George Soros

Už v minulosti jsem zde upozornila na velmi úzké vazby mezi oběma Sorosovými a rakouskými politiky, včetně nedávno odstoupivšího Kurze.  Důvodem je i fakt, že to byla právě Vídeň, kam byla přestěhována Sorosova CEU (Středoevropská univerzita) po jejím vyhoštění z Budapešti.

Jaký otec, takový syn: Sorosovi vždy rádi cestovali do Rakouska a podávali si ruce s politiky SPÖ a ÖVP. Podle toho, kdo právě vládne. Mezitím Sorosův syn Alexander již stojí v čele nadace „Open Society Foundations“. V pondělí se setkal jak s rakouským spolkovým kancléřem Alexandrem Schallenbergem (ÖVP), tak s novým ministrem zahraničí Michaelem Linhartem (ÖVP).

Mezi zvláštní přátele Sorosových v posledních letech patřili bývalý spolkový kancléř Christian Kern (SPÖ) , bývalý spolkový kancléř Sebastian Kurz (ÖVP), exstarosta Vídně  Michael Häupl (SPÖ)  a v neposlední řadě úřadující starosta z Vídně Michael Ludwig (SPÖ) . Ten dokonce udělil Georgi Sorosovi v roce 2019 „Velké vyznamenání cti ve zlatě za zásluhy o Vídeň“, jak vidíte na videu níže:

Další politické šachy Sorosova hošíka
oba Sorosovi se dlouho znají i s Kurzem

8. listopadu, se Alexander Soros setkal se spolkovým kancléřem Alexandrem Schallenbergem (ÖVP). Soros Junior na svém twitterovém profilu oznamuje, že se diskutovalo o situaci na západním Balkáně a diskutovalo se o budoucnosti CEU – Central European University. Hovořili také o výzvách v boji proti antisemitismu.

Bild

V roce 2017 – poté, co Maďarsko kvůli Sorosovým neustálým destabilizačním záměrům zakázalo vstup Sorosově univerzitě CEU do země (už uvrhl několik států do hlubokých krizí a často z toho ekonomicky těžil) – bývalý kancléř Christian Kern (SPÖ) obhajoval relokaci Sorosovy Univerzity do Vídně. S úspěchem: smlouva byla uzavřena společně s exstarostou Michaelem Häuplem. Na náklady daňových poplatníků byla k tomuto účelu přestavěna i nemocnice Otto Wagnera , aby se i žáci Sorosova nového světového řádu mohli příjemně bavit na své nové drahé soukromé univerzitě ve Vídni.

Na Twitteru se ze současné návštěvy Sorose těšil i exkancléř Sebastian Kurz (ÖVP). Tam už nějakou dobu komunikuje pouze anglicky. Zda mu Rakušané rozumí, nebo ne, zřejmě není pro současného šéfa klubu ÖVP až tak důležité. „Bylo skvělé znovu se sejít se svým dlouholetým přítelem Alexandrem Sorosem.“ Podle obrázku se měli sejít na hotelovém pokoji v útulné atmosféře.

Zatímco Rakušané toho od svého nového ministra zahraničí Michaela Linharta (ÖVP) moc nepostřehli, on už se zná s Alexandrem Sorosem. Je dobré potkat nového rakouského ministra zahraničí, vysvětluje Alex Soros na Instagramu.

Soros prý přijel do Vídně u příležitosti smutné vzpomínky na listopadové pogromy. Sorosův syn Alexander proto zkoumal i nové pamětní desky, na kterých mají být uvedeni všichni zavraždění Židé, jak informuje na Instagramu. Vzhledem k jeho rodinné historii je výbušné, že Soros radí ministru zahraničí Linhartovi a spolkovému kancléři Schallenbergovi v otázkách antisemitismu. Velká část jeho rodiny uprchla před nacisty. V minulosti byl však jeho otec George Soros v rodném Maďarsku dokonce kritizován jako „nacistický kolaborant“.

Každý rakouský Žid, který byl zavražděn během holocaustu, je nyní uveden na seznamu v parku Ostarrichi u příležitosti listopadových pogromů:

Krauss, Kreisky, Kreisler a mnoho dalších: Naštěstí tam není uveden George Soros, narozený v roce 1930 jako György Schwartz v Budapešti. Ale není to jen štěstí, co zachránilo maďarského rodáka George Sorose ze spárů národních socialistů. Někteří ho kritizují jako údajného „nacistického kolaboranta“ .

George Soros není v Izraeli žádoucí, jak jasně vyjádřil Benjamin Netanjahu. Popsal Sorose jako nebezpečí pro zemi kvůli jeho protinárodním snahám o destabilizaci. Sorosovým organizacím byl zakázán vstup do Izraele .

Jak George Soros uvedl v rozhovoru, tak on sám se během nacistické okupace Budapešti vydával za křesťana, aby se vyhnul pronásledování. „Bylo mi 14 a v té době se formovala moje postava.“ Soros uvádí, jak jako údajný křesťanský Maďar tehdy podporoval nacisty tím, že jim rozdával adresy Židů.

V legendárním rozhovoru je dotázán, zda se cítí vinen. „Ani v nejmenším,“ říká Soros s úsměvem. „Kdybych tam nebyl já, byl by tam někdo jiný, stejně by se to stalo,“ konstatoval. Jeho otec, populární  spisovatel Tivadar Schwartz (od roku 1936 změnil jméno na Soros), se touto dobou zabýval v knize „Maškaráda: Paměti přeživšího“. Jeho synové George a Paul přispěli knize předmluvou.

Umíte-li anglicky, můžete si o Sorosovi poslechnout i v tomto videu:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Soros tento týden navštívil Rakousko, sešel se s vládními politiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout