Švéd dostal pokutu za znásilnění své přítelkyně z nedbalosti, nedala prý k sexu „informovaný souhlas“

Švéd dostal pokutu za znásilnění své přítelkyně z nedbalosti, nedala prý k sexu „informovaný souhlas“

Určitě jste už četli o šílenosti, která platí nejen ve Švédsku. V zemi, kde skuteční násilníci z řad muslimských obohacovačů dostávají velmi směšné tresty, či jsou dokonce za brutální znásilnění „odměněni“, Švédové mohou i za domněle dobrovolný sex s vlastní přítelkyní či manželkou skončit před soudem.

V loňském roce mladá žena kontaktovala svého 23letého přítele a požádala ho, aby přišel k ní domů. Pár pak měl dobrovolný sex a muž byl přesto usvědčen z nevědomého nedbalého znásilnění, píše Dagens Juridik. 

Po dobrovolném pohlavním styku žena provedla svému příteli orální sex. Udělala to však proto, aby se nezlobil, a ne proto, že by opravdu chtěla, a proto byla podle soudu skutečně znásilněna, protože pro tento nový okamžik neexistoval žádný formální souhlas. „Novým prvkem bylo, že dala svému příteli orální sex, pro který už ovšem od ní neměl muž předem formální souhlas.“

U okresního soudu žena uvedla, že si „hrála“, aby pohlavní styk ukončila.

O měsíc později se žena setkala s mužem na jiném rande a poté byla údajně znovu znásilněna. V té době se přítel snažil do ní proniknout vaginálně. Podle státního zástupce se jednalo také o „nový prvek“, kterému měl legitimně předcházet formální souhlas.

Okresní soud muže zprostil viny, ale odvolací soud, který při neexistenci důkazů předpokládal, že popis průběhu událostí tak, jak jej podala žena, byl správný, muže usvědčil ze znásilnění z nedbalosti.

„Je pravda, že přítel nerozuměl tomu, že byl nedbalý“, zdůvodnil rozhodnutí odvolací soud, „ale když zahájil orální sex, zřejmě nedostal skutečný souhlas“.

Muž byl odsouzen ke 140 hodinám veřejně prospěšných prací se zkušební dobou a ženě zaplatí odškodné 85 tisíc švédských korun (asi 212 500 Kč).

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Švéd dostal pokutu za znásilnění své přítelkyně z nedbalosti, nedala prý k sexu „informovaný souhlas“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout