Pouze 9% Němců má bezvýhradný zájem o přijetí ilegálů z bělorusko-polských hranic

Pouze 9% Němců má bezvýhradný zájem o přijetí ilegálů z bělorusko-polských hranic

Je zajímavé, jak moc se vždy názory z různých průzkumů liší od názorů vyjádřených u voleb. Je to jako u nás, kde kdekdo nadává na EU, ale nakonec to u voleb drtivá většina lidí hodí stranám, které bezvýhradně podporují členství v EU. V Německu se pak u posledních voleb ukázalo, že většina Němců si přeje vítat ještě víc než za dob Merkelové, aby se najednou v průzkumu zjistilo, že neomezené vítání podporuje asi jen 9% Němců, což by měla být zejména ta část obyvatel, která má neevropský původ…

Mělo by Německo přijímat ilegály od  hranic z Běloruskem? V průzkumu ústavu pro výzkum veřejného mínění YouGov bylo 45 procent dotázaných proti tomu, aby někteří z nich mohli vstoupit do Německa, aby se ověřilo, zda mají v této zemi nárok na ochranu. Tedy 45 procent nechce v zemi ani nohu.

Pouze devět procent účastníků reprezentativního průzkumu bylo pro to, aby tito lidé mohli mít azylové řízení v Německu – a to bezpodmínečně všichni. 21 procent Němců by bylo pro vstup do Německa pouze v případě, že by ostatní státy EU byly také ochotny umožnit žadatelům o azyl z této skupiny vstup do země.

Dalších 18 procent účastníků průzkumu chce přijmout pouze uprchlíky z polsko-běloruské hranice, kteří pocházejí z válečných zón. Sedm procent respondentů nevyjádřilo jasný názor.

Ochota přijmout lidi uvízlé v Bělorusku je nejsilnější mezi lidmi mladšími 30 let a příznivci Zelených. Tato myšlenka nachází nejmenší podporu mezi voliči ve věku od 40 do 70 let a mezi lidmi, kteří  v posledních volbách do Spolkového sněmu volili AfD. Odpor vůči přijetí do Německa bez dalších podmínek je však také poměrně vysoký mezi příznivci FDP.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.