Pokrytectví globálních elit – zatímco po plebsu žádají omezování, nákupy soukromých letadel trhají rekordy

Pokrytectví globálních elit – zatímco po plebsu žádají omezování, nákupy soukromých letadel trhají rekordy

Klimaalarmismus je hlavním nástrojem toho, jak docílit zchudnutí mas. V rámci požadavku na omezení produkce CO2 tak končí uhelné elektrárny, využívání fosilních paliv, chovy hospodářských zvířat a postupně se přechází na elektromobilitu. Pořádají se klimatické konference, kam globalisté a jejich loutky míří ve svých soukromých letadlech a ani hollywoodské celebrity, které se vždy rády přidají na stranu globalistů, aby hlásaly jejich ideologii, nezůstávají s nákupy letadel pozadu.

Zatímco po obyčejném „plebsu“ tak ti nahoře požadují pít vodu nebo raději žíznit, oni sami se opájejí nejlepším vínem a whisky.  Jde tak o další z mnoha důvodů, jak tyto (j)elity pohlíží na většinu obyvatel planety, pak je s podivem, kolik lidí jim tak slepě důvěřuje.

Celosvětová poptávka po luxusních soukromých letadlech vzkvétá, protože elity ignorují  možnosti komerčního cestování a létají svou vlastní cestou.

Jen v USA vzrostly vzlety a přistání soukromých letadel meziročně o 40 procent na základě bezprecedentní poptávky ze strany superbohatých.

Nákupy soukromých letadel jsou nejvyšší od  finanční krize v roce 2008. A situace je úplně stejná  po celém světě.

Podle poskytovatele leteckých dat WingX se letos uskutečnilo více než 4200 letů soukromými tryskovými letadly, přičemž Financial Times nastínil rekordní počet v každém z posledních šesti měsíců. V prvním listopadovém týdnu vzrostly o 54 % oproti stejnému období loňského roku a o 16 % oproti roku 2019.

Poptávka je tak vysoká, že Flexjet přestal přijímat nové zákazníky pro svůj základní program Jet Card. Stejně tak NetJets, která oznámila nejvyšší poptávku po létání ve své téměř 60leté historii a investuje asi 2,5 miliardy dolarů do 100 nových letadel.

Tlak přichází od bohatých, slavných, od Wall Street po Hollywood a dále.

Mimořádná poptávka je zřejmě způsobena nejistotou pravidelných komerčních letů –  letové řády jsou zredukovány a neustále se mění časy letů, což obtěžuje ty, kdo potřebují často létat.

500 nejbohatších lidí světa přidalo letos do října ke svému jmění 1,2 bilionu dolarů, podle Bloomberg Billionaires Index,    poháněného vzkvétajícími akciovými trhy a centrálními bankami zaplavujícími ekonomiky novými penězi.

Současná situace také zplodila desítky nových miliardářů – a to za pouhých 12 měsíců.

Jejich značná kupní síla pochází  z počátečních veřejných nabídek, obchodů SPAC, kryptoměn a fúzí společností, jakož i masivních vládních zakázek; léčiv, vakcín, roušek, testů a osobních ochranných oděvů.

Dopad na životní prostředí, který každý jejich let zanechává, náhle tyto boháče nezajímá, a to dokonce ani ty, kteří prohlašují, že mají hluboký zájem o planetu.

Daily Mail uvádí, že průměrné soukromé letadlo slušné velikosti spotřebuje asi 380 galonů paliva, vypustí dvě tuny CO2 za každou hodinu letu a generuje roční účet za palivo ve výši asi 450 000 dolarů.

To nejsou jediné náklady, které jsou s tím spojeny.

Abychom to uvedli do kontextu, celková uhlíková stopa průměrného člověka – včetně veškerého cestování a potravin – je přibližně osm tun ročně. To je tolik, kolik vyprodukuje jedno letadlo miliardáře za jeden čtyřhodinový let. Další čtyřhodinový let zpět a máme zde takovou uhlíkovou stopu, jakou za sebou nechají dva průměrní lidé za celý rok života.

Podle amerického výrobce letectví Honeywell Aerospace tato stopa nezastavila růst prodeje soukromých letadel, přičemž výrobci letadel hlásí od pandemie silný nárůst objednávek.

Kupující si mohou zakoupit vrtulník s veganskými sedadly, tryskáč se sluneční terasou a  garáží nebo s hotelem a diskotékou  – všechny tři koncepty byly odhalené na Dubai Airshow minulý týden mezi řadou dalších letadel, navržených tak, aby VIP cestující byli v maximálním pohodlí.

Společnost předpovídá v příštím desetiletí až 7 400 nových dodávek soukromých letadel v hodnotě 238 miliard dolarů.

To vše znamená, že v budoucnosti budou elity létat soukromými letadly mnohem častěji než dosud, bez toho, že by nějak řešily uhlíkovou stopu tak, jako to požadují po poslušném „plebsu“.

Pro ten bude zbývat svět, v němž nikdo nic nevlastní a vše se sdílí, zatímco ti nahoře jsou šťastní…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout