Itálie: Fotbalový tým 12letých Afričanů zbil během zápasu italského manažera (video)

Itálie: Fotbalový tým 12letých Afričanů zbil během zápasu italského manažera (video)

Většina fotbalových týmů multikulturně obohacovaných zemí už skutečně vypadá jako týmy afrických či arabských zemí a ne jako týmy evropské. Francie patří k zemím, kde je mnoho mužstev složeno jen z Arabů a černochů, přičemž u mladších věkových kategorií je to ještě znatelnější. Je to totiž právě nejmladší generace, kde již v některých oblastech převažuje populace neevropského původu. A to se odráží i na složení fotbalových týmů, v nichž často nenajdete jediného původního Francouze.

Banlieue je tým, který se „proměnil v dětský gang“, abychom citovali slova z článku Repubblica na toto téma. Právě tyto „dětičky“ daly pořádnou „nakládačku“ manažerovi, který se jen snažil uklidnit náladu při hře nováčků.

K útoku došlo během mezinárodního turnaje nováčků v Riva di Chieri nedaleko Turína. Na městském stadionu Garrone se konal zápas „Halloween Cup“ pro chlapce narozené v roce 2009, tedy 12leté hráče.

Proti sobě stála mužstva Asd Salice di Fossano a Us Alfortville, z obce Banlieue u Paříže. Danilo Toti, sportovní ředitel Salice, vypráví o vývoji událostí, k nimž došlo dvacet minut po výkopu:

„Vše se zrodilo z běžné herní akce. Nejprve došlo k faulu proti jednomu z našich malých chlapců. Bylo to na začátku utkání, kdy bylo našim klukům sprostě nadáváno, trenér byl dokonce popliván. Takže po tomto faulu šel náš hráč na protest k soupeři, který se toho dopustil.

V tu chvíli se k hráči Salice připojilo pět hráčů z francouzského týmu. Právě tehdy došlo k útoku: „Náš manažer, který je otcem chlapce, vstoupil na hřiště, aby uklidnil situaci. S ním byli i trenér a zástupce. Vtom byl manažer napaden hráči “.

Manažer posléze opustil hřiště v sanitce a hra byla přerušena.

Zraněný manažer z Fossano nel Cuneese leží v nemocnici se zlomenými žebry s prognózou pracovní neschopnosti na 28 dní. Chtěl hádku uklidnit, ale byl zkopán, i když teď ležel na zemi.

Toti dodal: „Tato epizoda je velmi vážná. Učíme naše děti nereagovat na provokace, mluvíme o respektu a loajalitě. Když vidíme dvanáctileté sportovce, jak kopou do člověka na zemi, v první řadě nás to roztrpčí. Naši kluci, jak můžete vidět z videa, opustili hřiště, když se to všechno stalo “. Zraněný manažer zatím žádnou stížnost nepodal.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout