Francouzská obec zakryla sochu slavného sochaře, protože vadila muslimům

Každý projev podřízenosti islámu je jen dalším krůčkem blíž k islamizaci. Těmito ústupky dávají Evropané najevo, že jsou ochotni se podvolit. A nejen to, jsou ochotni zacházet ke stále větším a větším ústupkům. Ostatně, slovo „islám“ znamená „podvolení“.

Proč obec zakryla sochu Voltiho? Na to se ptal francouzský deník místních lidí, kteří chodí každý den, mnohdy už dlouhé roky, kolem sochy.

Sochu městu Montereau poskytl slavný sochař Volti. Práce byla instalována v Surville po dlouhou dobu a symbolizuje Seinu a Yonne. Shromážděná svědectví jsou přinejmenším překvapivá: „Socha je zakryta více než měsíc. Viděli jsme dělníky, kteří s tím měli plné ruce práce. Byli jen v práci. Zeptali jsme se jich na to a oni nám vysvětlili, že některé děti házely kameny na umělecké dílo a to bylo poškozeno, a proto se nyní renovuje,“ říká obyvatelka, která chodí kolem sochy každý den. Dodala: „Ale nevím, jestli je to ten pravý důvod.“

socha před zakrytím a po něm

Ovšem nyní, kdy je již socha delší dobu zakrytá, je jasné, že o žádnou renovaci nejde. Další místní obyvatelé ovšem mají jasno a ví, co za zakrytím sochy stojí.

O něco dále skupina žen přikývla: „Nemůžete minout sochu Voltiho. Je to přímo uprostřed cesty, kterou denně chodí návštěvníci mešity. Zobrazuje dvě nahé ženy, Seinu a Yonne, propletené. Takže je to urážlivé. Je to urážka. Musí být zakrytá, zahalená. Nesmí být v žádném případě nic vidět ani odhalovat.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout