Francie: Muslim zavraždil nožem pár před očima jejich tříletého dítěte

Francie: Muslim zavraždil nožem pár před očima jejich tříletého dítěte

Případ, k němuž došlo před několika lety, byl poměrně hojně medializován hned z několika důvodů. Jednak bylo svědkem vraždy i batole, zavražděný pár byli policisté a  vraždící muslim byl záhy po činu, který vysílal na sociálních sítích, zastřelen. Později se však zjistilo, že měl komplice…

Národní protiteroristická prokuratura (PNAT) ve středu vyzvala k tomu, aby byl Mohamed Lamine Aberouz souzen mimo jiné za „napomáhání k vraždě veřejného činitele v rámci teroristického útoku“.

Vražda policejního páru v jejich domě v Magnanville (Yvelines) 13. června 2016 vyvolala vlnu zděšení mezi policejními silami, ale také po celé zemi. Jean-Baptiste Salvaing (42), zástupce velitele policejní stanice Les Mureaux (Yvelines), a jeho partnerka Jessica Schneiderová (36), administrativní asistentka na policejní stanici Mantes-la-Jolie, byli zabiti teroristou Larossi Abballou nožem, zatímco jejich tříletý syn byl v bytě. 25letý vrah byl zastřelen krátce poté bezpečnostními silami, když zaútočily na budovu.

Národní protiteroristická prokuratura (PNAT) ve středu vyzvala k tomu, aby byl 28letý Mohamed Lamine Aberouz postaven před soud. Byl zatčen v Les Mureaux po téměř 18 měsících vyšetřování a 11. prosince 2017 obviněn z napomáhání vraždě osob, které jsou zástupci státní moci v souvislosti s teroristickou organizací a následně vzat do vazby.

Mohamed Lamine Aberouz je obviněn z toho, že byl v bytě policejního páru v době jejich vraždy. Jeho DNA byla ve skutečnosti nalezena na  počítači zesnulého, který terorista použil pro živý přenos svého doznání na Facebooku. V převládajícím zmatku byl Mohamed Lamine Aberouz schopen uniknout bez povšimnutí.

Obviněný je také podezřelý z toho, že věděl o teroristických spiknutích Larossi Abbally, protože se s ním v roce 2016 několikrát setkal. Navíc se říká, že na něj měl ideologický vliv. Oba muži měli stejnou snoubenku: Sarah Hervouëtovou. Ta byla odsouzena ke 20 letům vězení za pokus o útok plynovými lahvemi, které byly umístěny v autě nedaleko katedrály Notre-Dame v Paříži v roce 2016. V tomto případě dostal Mohamed Lamine Aberouz pětiletý trest za neoznámení teroristického trestného činu. Obžalovaný popřel jakoukoli účast na útoku v Magnanville.

Dva muži byli podezřelí z logistické podpory teroristovi: Charaf Din Aberouz, 35 let, Mohamedův starší bratr, a Saad Rajraji, 32 let, který byl v roce 2013 – stejně jako Larossi Abballa – odsouzen za účast v afghánsko-pákistánské džihádistické náborové síti. Prokurátoři nakonec v jejich případě vyzvali k zastavení řízení.

„Po letech vyšetřování jsme ponecháni s frustrací a obavami, že stále nevíme, proč byl velitel Salvaing cílem a jak mohli mít teroristé přístup k jeho osobní adrese,“ reagoval Thibault de Montbrial, právník rodiny Jessicy Schneiderové, na verdikt.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.