Berlínský městský palác prý uráží muslimy, protože je na něm biblický nápis

Dokážete si představit, že by třeba nějaká mešita v muslimské zemi odstranila verše z Koránu proto, aby se neurazili křesťané či hinduisté? Podobný požadavek by neprošel ani v evropských multikulturních zemích, natož v zemích islámských.

V Německu, kde si mohou muslimové na mešitě zveřejnit nápis, který štve proti bezvěrcům, se ovšem snaží muslimům podlézat jak jen to je možné. Z historické městské budovy v Berlíně by tak měl být odstraněn biblický nápis, který ve vznikající Osmanské říši zřejmě vadí muslimům.

Biblické verše zdobí kopuli berlínského městského paláce. Nadace to považuje za nepřijatelné. Obávají se, že muslimové by se mohli cítit utlačováni tímto křesťanským poselstvím. Proto chtějí vedle kopule postavit samostatnou desku.

Berlínský městský palác byl přestavován od roku 2013 a znovu slavnostně otevřen v prosinci 2020. Skutečný palác byl téměř kompletně vybombardován v roce 1945, nakonec vyhozen do vzduchu vládci NDR v roce 1950 a nahrazen Palácem republiky (v žargonu NDR „Palazzo Prozzo“ nebo „Erichův obchod s lampami“) z roku 1971.

Nyní, jak tomu bylo již více než století a půl, tedy předtím, než byl palác vybombardován, zdobí kopuli nově postaveného paláce také biblický nápis. V roce 1844 si pruský král Fridrich Vilém IV. vybral tento biblický verš: „V žádném jiném není spása, ale ve jménu Ježíše, ke slávě Boha Otce. Jménu Ježíše by se všechna pokolení těch v nebi a na zemi a pod zemí měla klanět“.

Nadace Paláce však považuje tyto věty za nepřiměřené a vyjadřující nárok na dominanci křesťanství a chce na to poukázat vlastním textovým panelem. Obávají se, že muslimové by se mohli cítit utlačováni tímto křesťanským poselstvím. Proto chtějí vedle kopule postavit speciální plaketu. Bude znít: „Všechny instituce na Humboldtově fóru se výslovně distancují od nároku křesťanství na dominanci, která je vyjádřena v nápisu.“

Mohlo by to být hloupější a zbabělejší? Humboldtovo fórum očividně ani nezná muže, jehož jménem se zaštiťuje. Jinak by vzali na vědomí i jeho názory. Wilhelm von Humboldt napsal ve svých „Dopisech příteli“ 25. dubna 1823: „Nikde není tato otcovská péče o Boha a o štěstí každého jednotlivce tak skutečně vyjádřena, jako v křesťanství a Novém zákoně.“

„Jejich“ Humboldt by se tak zcela jistě pod nápis sám podepsal, což samozřejmě v rámci politické korektnosti nepřiznají.

Jaký palác by se tedy těmto „pseudohumboldtovcům“ líbil? Možná městský palác s minarety a každodenním ječením muezzinů, tak, jako se nyní vyřvává ze 41 kolínských mešit? Uspokojí je to? A to je právě ono vyřvávání muezzinů jasným signálem islamizace daného území a především nadvlády islámu. Vždyť muezzin pokaždé mimo jiné volá: „Není jiného Boha, než Alláha!“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout