Američan, který byl obžalován z lednového „útoku na Kapitol“, zažádal o azyl v Bělorusku

Američan, který byl obžalován z lednového „útoku na Kapitol“, zažádal o azyl v Bělorusku

Vyšetřování protestů a tzv. „útoku na Kapitol“, běží už téměř rok. Mnoho účastníků demonstrace bylo obžalováno a jsou v současné době stíháni. Přitom ti, kdo řádili v amerických městech, rabovali, kradli a zakládali požáry ve jménu BLM, nejsou v drtivé většině případů nijak stíháni. Jak je nyní vidět, jsou stíhány spíš jejich oběti…

Američan obviněný ze zločinu v souvislosti s takzvaným útokem na Kongres, k němuž došlo letos v lednu, požádal o azyl v Bělorusku.

Evan Neumann, 48, byl dotazován na běloruském televizním kanále Belarus 1 kde uvedl, že je nevinně obviněn ze zločinů v souvislosti s událostmi v Kapitolu ve Washingtonu 6. ledna.

„Nevěřím, že jsem spáchal nějakou formu zločinu. Jedno z obvinění je velmi urážlivé – údajně jsem zbil policistu. Pro toto obvinění není žádný důkaz“, říká Neumann, který se domnívá, že je to všechno o politické perzekuci.

Běloruští moderátori zpráv popisují Neumanna jako „prostého Američana, jehož obchody vypálili členové hnutí Black Lives Matter. Muž, který poté hledal spravedlnost a kladl nepříjemné otázky, ale ztratil téměř vše a je pronásledován americkou vládou“.

Evan Neumann je jedním z 650 lidí, kteří byli formálně obviněni ze zločinů za své činy během lednových protestů. Byli identifikováni po drakonické pátrací kampani úřadů a mnoho z nich udali jejich přátelé nebo rodinní příslušníci.

Neumann řekl běloruskému televiznímu kanálu, že v březnu, když se viděl na seznamu nejhledanějších osob FBI, uprchl do Itálie. Odtud se přesunul na Ukrajinu, kde strávil několik měsíců, než se ilegálně pokusil překročit hranici do Běloruska. Byl zatčen běloruskými pohraničníky a v zemi pak zažádal o azyl.

Bělorusko nemá se Spojenými státy žádnou dohodu o vydávání.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Američan, který byl obžalován z lednového „útoku na Kapitol“, zažádal o azyl v Bělorusku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout