V Libyi zatkli při raziích 4 tisíce ilegálů, kteří mířili do Evropy

V Libyi zatkli při raziích 4 tisíce ilegálů, kteří mířili do Evropy

EU dělá maximum pro to, aby byla pro invazisty od jihu zcela volná cesta do Evropy. Italskou a španělskou pobřežní stráž motivuje k dovozu džihádistů velmi štědrými dotacemi, zatímco „neposlušné“ řecké pobřežní stráži, která vracela džihádisty do Turecka, byly tyto dotace z EU odňaty. EU také velmi štědře sponzoruje pašerácké neziskovky a různé promigrační neziskovky v místech, kam invazisté připlouvají.

Zatímco EU se velmi aktivně podílí na výměně obyvatel, Libyjci konají momentálně opak. Po několika zadržených lodích, mířících do Itálie, nyní zorganizovali akci, při níž zatkli celkem 4 tisíce džihádistů, mířících do Evropy. Je pravděpodobné, že hlavní motiv této akce je nebývalá kriminalita, kterou s sebou invazisté mířící do Evropy přináší i do tranzitní Libye, kde mnozí setrvávají i delší dobu, než se jim podaří dostat na loď do Itálie.

Čtyři tisíce ilegálů mířících do Itálie bylo zadrženo a převezeno do zadržovacího střediska pro migranty v Tripolisu po velké operaci  libyjských orgánů činných v trestním řízení.

Razie, která začala včera ve čtvrti Gargaresh v libyjském hlavním městě, je součástí toho, co ministerstvo vnitra označilo za bezpečnostní kampaň proti nelegálnímu přistěhovalectví a obchodu s drogami.

Ministerstvo vnitra zveřejnilo fotografie zásahu bezpečnostních sil s obrněnými vozidly a uvedlo, že zadržovací tábor Ghout al-Shaal „přijal 4 tisíce nelegálních přistěhovalců různých národností“, kteří obdrželi lékařskou pomoc a budou rozděleni mezi různá centra.

Obrázek

Oficiální zdroje nejprve hovořily o asi 500 zatčených ilegálech, což je číslo, které se v posledních hodinách zvýšilo až na 4 tisíce. Akce má na svědomí  jednoho mrtvého a 15 zraněných, řekl agentuře AP Vincent Cochetel, zvláštní vyslanec Úřadu OSN pro uprchlíky (UNHCR) v centrálním Středomoří.

To znamená, že invazisté jsou ozbrojeni a došlo ke střetům s libyjskými bezpečnostními silami.

ImmagineImmagine

OSN proto zásah zkritizovala s tím, že byl údajně příliš násilný. Ale všichni víme, že je to právě OSN, kdo celou invazi spolu se stejně podvratnou EU řídí.

Zatčení ilegálové byli zadrženi v zařízení v Tripolisu nazvaném „Centrum pro shromažďování a navracení“, jak potvrdil policejní plukovník a vedoucí centra Nouri al-Grettli.  Byli dále distribuováni do zadržovacích středisek města a v okolních oblastech. Ale co nejvíce jich bude již brzy deportováno a posláno zpět do jejich domovských zemí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V Libyi zatkli při raziích 4 tisíce ilegálů, kteří mířili do Evropy

 1. Je to zoufalství. Na ČRo už pláčou, že zásah byl naprosto nepřiměřený a že Libyjci jsou Herodesové.
  Najednou stranu si Evropa ilegály nepřeje , ale na druhou stranu vlastně tak trochu přeje
  Takže Libyjci budou zadržovat invazisty, a poslouchat královské poučky o humanitě. To by museli upadnou na hlavu . Jsem zvědavá, jak si poraděj s tímto oříškem.
  Já bych navrhla evropským dobrotrusům pronajmout kus území, vybírat tučný pronájem, a ať si tam pečují o africké obyvatelstvo sami.
  Šojdrové bych pronajala fotbalové hřiště, mohla by tam se sirotkama sportovat, aby se jim nezkrátily žíly, až vyrazej třeba do Ceuty, zdolání plotu chce jistou fyzičku, že?
  Ách jo.

 2. Libye kriminálníky zatýká, EU je vítá, a pak země EU vydávají obrovské částky na policii, vydržování dobyvatelů. Výdaje na obranu hranic by byli jistě nižší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout