Jean-Marie Le Pen podpořil do voleb Zemmoura proti vlastní dceři Marine

Jean-Marie Le Pen podpořil do voleb Zemmoura proti vlastní dceři Marine

Jak jste si zde mohli přečíst už včera, tak do francouzských prezidentských voleb kandiduje i světoznámý bojovník proti islámu Eric Zemmour. Ten je mnohem radikálnější než Marine Le Pen, která tím ovšem ztratila hlasy právě těch voličů, kteří si žádají radikální kroky řešení islamizace Francie. V současné době tak vůbec není jisté, kdo ve finále stane proti Macronovi. Pokud navíc do dubnových voleb dojde k nějakému dalšímu většímu útoku, může to znamenat další přelití hlasů k Zemmourovi. Ten má v programu – mimo jiné – i vystoupení z EU, neboť si uvědomuje, že setrvání v EU znamená nesuverénní politiku a tedy i nemožnost chránit zemi před islamizací, kterou EU naopak podporuje.

Marine Le Pen sice stále zůstává i značná část jejích podporovatelů, nicméně ti, kteří ji volí právě kvůli jejímu otci, nyní možná změní názor…

Jean-Marie Le Pen se obrací proti své dceři Marine, která zradila jeho ideály a dokonce ho vyhodila z večírku. Nerozumná politická akce, která se nevyplatila, zejména proto, že nikdy nepřekonala úspěchy jejího otce.

Zakladatel a bývalý vůdce Národní fronty oznámil, že v prezidentských volbách v roce 2022 podpoří Érica Zemmoura, pravicového konkurenta jeho dcery, pokud bude nejlepším kandidátem do národního tábora. „Námořnictvo opustilo své opevněné pozice a Éric obsadil pole, které bylo uvolněné,“ řekl patriarcha francouzské pravice. Alžírský francouzský novinář a esejista Zemmour zaujímá radikální postoje proti imigraci a multikulturalismu.

Jean-Marie Le Pen pak chválil odvahu a kulturu Zemmoura, kterému během rozhovoru jednoduše říká „Éric“. „Šel na barikády a řekl věci, které se nikdo kromě mě neodváží říct. Říká, co si myslím, ale, před jiným publikem,“ pokračoval otec Le Pen. Z tohoto důvodu je Zemmour obětí démonizace. „Brzy bude mít také čertovský ocas a kopyto,“ vtipkuje Jean-Marie, pro kterého „jediný rozdíl mezi mnou a Éricem je, že je Žid. Takže je těžké ho nazvat nacistou nebo fašistou. A to mu dává více svobody,“ řekl deníku Le Monde 93letý bývalý poslanec.

Jeran-Marie Le Pen byl léta ve sporu se svou dcerou, která po převzetí vedení Národní fronty stranu přejmenovala na Rassemblement National (Národní sdružení).

Marine Le Penová je v současnosti stále favoritkou na post soupeřky Emmanuela Macrona. Před měsícem měla v průzkumech veřejného mínění 24 % a  Macron byl v průzkumech mezi 23 % a 26 %. Přestože nadále vede pravicové kandidáty, průzkumy veřejného mínění ukazují pokles její podpory a podle nejnovějšího průzkumu je již jen 1% nad Zemmourem….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Jean-Marie Le Pen podpořil do voleb Zemmoura proti vlastní dceři Marine

  1. To je smutný. Kdyby v druhém kole soutěžili Macron vs Zemmour, tak se zase poleká dost voličů Le Pen, a je možné, že pak Macron zase vyhraje. Uvidíme, zda Francouzi myslí de is lamizaci vážně, či u nich převládne pocit jakési pseudo humanity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout