Švédsko: Každý druhý učitel je vystaven fyzický útokům a sprostým nadávkám

Švédsko: Každý druhý učitel je vystaven fyzický útokům a sprostým nadávkám

Švédské školy jsou přesným odrazem multikulturní politiky země. V nejmladší generaci už mnohde muslimové převažují a je logické, že se k podřadným káfirům chovají tak, jak je to učí doma i v mešitě. Jen by mne zajímalo, koho tito učitelé, kteří jsou terčem násilí a urážek, volili…

Národní unie učitelů v úterý vydala zprávu „Shut Up Bitch“. Ta ukazuje, že hrozby a násilí jsou společným rysem mimoškolních středisek, předškolních tříd a tříd 1.-6. ročníku.

Kromě toho, že každý druhý učitel je žáky fyzicky napadán, sedm z deseti učitelů v situacích, kdy se žáci chovali agresivně nebo obecně výhružně, se  setkalo s urážlivým nebo ponižujícím chováním rodičů dětí.

Vzhledem k nejisté situaci zvažoval každý pátý učitel, že tuto profesi zcela opustí. Kromě fyzických zranění trpí také nespavostí a úzkostmi.

Učitelské odbory poukazují na to, že hrozby a násilí se vyskytují ve všech typech škol a není to jen problém ve školách ve zranitelných oblastech.

Aby se omezil negativní trend, chce Národní unie učitelů, aby hlavní odpovědnost za financování škol převzal stát. Aby byli učitelé více kvalifikovaní a dětské skupiny menší.

Zpráva „Když chybí bezpečnost,“ která přišla na začátku tohoto roku, se zaměřila na zranitelnost učitelů vůči hrozbám a násilí v 7.-9. třídách, středních školách a vzdělávání dospělých. Ukázalo se, že téměř polovina středoškolských učitelů byla v posledních dvou letech vystavena ohrožující situaci ze strany žáka.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Každý druhý učitel je vystaven fyzický útokům a sprostým nadávkám

  1. Vrátim sa ešte k článku o plánovanom zákone na „potieranie islamofóbie“ vo Švédsku /už teraz tvrdé tresty sa budú , o čom nepochybujem, postupne priostrovať a o pár rokov bude hroziť smrť napríklad aj za vlastníctvo Biblie/. Spomínaný zákon zjavne iniciovala Saudská Arábia – blízky spojenec Švédska /zabudnite na nejakú neutralitu/ , jeho hlavný islamizátor a samozrejme odberateľ zbraní pre zabíjanie nevinných ľudí v Sýrii, Jemene, Iraku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.