Švéd řekl černošce, ať se vrátí do Afriky, nyní byl odsouzen za rasismus a nenávist

Švéd řekl černošce, ať se vrátí do Afriky, nyní byl odsouzen za rasismus a nenávist

Můžete si být jisti, že pokud by jakýkoli černoch měl podobnou poznámku na Švéda, nebyl by vůbec souzen. Problém je už to, že v případě tohoto staršího Švéda vadil jen fakt, že nazval černošku i jejího společníka – také černocha – tak, jako to ještě relativně nedávno bylo normální. Tedy prohlásil, že jsou černoši. Už to soud seznal za trestuhodné…

Šedesátiletý muž byl odsouzen a pokutován za urážku a podněcování k rasové nenávisti poté, co slovně napadl Afričanku u pokladny Ica Maxi v Härnösandu. Incident již dříve přitáhl pozornost médií.

17. ledna 2020 spatřila Afričanka Chantal Binuaová muže v Ica Maxi, jak stojí před ní u pokladny. Předtím už měli nějaký konflikt. Chantal Binua pak předstírala, že ho nepoznává.

Když oba stáli a brali si své zboží, žena se muže zeptala, zda proti ní něco nemá. On jí řekl, že může přestat ho provokovat. Muž dodal, že by se měla vrátit domů do Afriky a ne být ve Švédsku a žít z dávek.

Podle ženy použil muž slova jako „černoch“, „černoška“, „zasraní Afričané“.

„Pak na mě začal řvát: „Je mi z vás Afričanů zle. Přišli jste sem jen proto, abyste využili systému. Udělej mi laskavost – vrať se domů do Afriky,“ řekla  Chantal Binuaová.

Když muž kráčel k východu, Afričanka ho dohonila. U trolejbusové zastávky před obchodem se žena setkala s dalším černým cizincem Euglenem Bejtem, který Švéda konfrontoval. Řekl, aby nezasahoval  a dal pokoj a pak odešel. Podle Binuaové a Bejteho však muž Bejteho nazval „černochem“.

Okresní soud v Ångermanlandu dnes odsoudil muže ke 120 denním pokutám ve výši 170 SEK za trestné činy podněcování k etnické skupině a urážky (jak proti Chantal Binuaové, tak euglenu Bejtemu). Zaplatí také 5 000 SEK jako náhradu škody Chantal Binuaové a 800 SEK jako poplatky fondu obětí. Celkem musí muž zaplatit 26 200 SEK (asi 65 500Kč).

Okresní soud se domnívá, že nejméně pět lidí bylo v takové blízkosti, že museli rozumět jeho poznámkám, a že se proto naplňuje skutková podstata činu podněcování k rasové nenávisti…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švéd řekl černošce, ať se vrátí do Afriky, nyní byl odsouzen za rasismus a nenávist

  1. Samozrejme, keď kdekoľvek vo „vyspelej“ Európe vyzývajú černosi a moslimovia k vraždeniu belochov, kresťanov, Srbov, Rusov, šíitskych moslimov a podobne /aj verejne na sociálnych sieťach či pod článkami spravodajských portálov/, nehrozí im ani symbolický trest. O Kanade a USA škoda aj hovoriť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout