Somálec, který v létě v německém Würburgu zavraždil tři ženy, prý není za své činy zodpovědný

Somálec, který v létě v německém Würburgu zavraždil tři ženy, prý není za své činy zodpovědný

Případ, jehož vyústění je jako tradičně výsměchem obětem i jejich pozůstalým, si jistě ještě velmi dobře pamatujete. Somálec letos v létě ukradl v obchodě nůž a tím začal bodat kolemjdoucí ženy. Výsledkem byly tři mrtvé a několik zraněných.

Od samého začátku bylo vidět, že se vše tlačí směrem k tomu, aby Somálec nemusel být za své činy zodpovědný. I přesto, že po celou dobu křičel Allahu akbar, nebyl akceptován islámský motiv a vše se hrálo na psychické onemocnění útočníka. Somálci dokonce nebyl přidělen nějaký levný právník ex offo, ale město Würzburg mu zajistilo toho nejlepšího právníka, vše placeno z daní občanů, tedy i příbuzných, žen, které muslim podřezal typicky muslimským způsobem. Podle zjištění pak lhal Somálec o svém věku i minulosti.

On sám bojoval v řadách extremistů z Al Šabábu, než se vydal do Evropy. Spojitostí s islámem je tak více než dost. Útok vedl fanatický muslim, bojovník jedné z nejkrvavějších islámských bojůvek, který při útoku křičel totéž, co jiní útočící muslimové a mířil na krk tak, jak se to učí každý muslimský chlapec.

Tento případ je tak dalším v řadě, které mne naplno přesvědčily, že evropská justice je uplacená tak, aby vedla rozsudky stejným směrem a muslimům bezvýhradně nadržovala…

Německo odmítá zaplatit odškodné obětem útoku ve Würzburgu, chce zakázat i zveřejňování fotografií obětí
oběti útočníka se spravedlnosti nedočkají

Somálec v červnu zaútočil ukradeným nožem, zabil tři ženy a několik lidí zranil, některé z nich smrtelně. Podle nového znaleckého posudku nebyl Somálec v době útoku při smyslech. Úřady nyní bojují s rozhodnutím ho deportovat.

Mezitím se Afričan zotavil, uvádí jeho právník. Čtyři měsíce poté, co zabil tři ženy v centru Würzburgu, má Abdirahman Jibril A. údajně opět pod kontrolou své duševních schopnosti. Podezřelý Somálec je v současné době na příkaz místního soudu zadržován v psychiatrické léčebně v Bavorsku. Tam mu lékaři údajně podali takový lék, že bylo možní s ním vést normální rozhovor. V době šíleného činu tomu tak však nebylo. V polovině července pověřila mnichovská generální prokuratura vypracováním znaleckých posudků dva odborníky. Na klinice vedli takzvané průzkumné rozhovory se Somálcem. Jak uvádí noviny „Welt“, zjištění odborníků jsou v podstatě stejná jako první předběžná zpráva z léta. Takže „není trestně zodpovědný“. Tvrdí, že v den činu slyšel hlasy; podle svědecké výpovědi prý mluvil s ptáky.

Očekává se, že do konce roku nejvyšší státní zastupitelství požádá o trvalé umístění obviněného na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny, uvedlo prohlášení. Proces byl od začátku velmi diskutovaným případem. Svědci potvrdili, že muž opakovaně křičel „Alláhu Akbar“.

Vyšetřovatelé však nechtějí vidět důkazy o politickém motivu fanatického muslima. Policie nenašla žádný materiál související s islamisty na mobilním telefonu podezřelého ani v jeho bytě. Pokud by byl pachatel útoku ve Würzburgu odsouzen za trestný čin, Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) by prověřil odebrání jeho postavení uprchlíka a příslušný cizinecký úřad by podle mluvčího vydal příkaz k vyhoštění. Po zrušení by deportace byla v zásadě právně možná.

„Podle § 53 odst. 3b zákona o pobytu je vyhoštění přípustné pouze tehdy, pokud se cizinec dopustil závažného trestného činu nebo pokud představuje nebezpečí pro širokou veřejnost nebo bezpečnost Spolkové republiky Německo.“

S ohledem na skutkové okolnosti lze předpokládat, že tyto podmínky byly splněny v případě Jibrila A., „bez ohledu na skutečnost, že údajně není za své činy odpovědný.“

Hans-Jochen Schrepfer, Somálcův právník, nechtěl na otázku možné deportace  poskytnout žádnou prognózu. V minulých týdnech mohl být jeho klient konečně vyslýchán vyšetřovateli po léčbě na klinice. Schrepfer popisuje výroky Somálce jako velmi reflexivní: „Vyjádřil lítost nad osudem svých obětí a vysvětlil svůj subjektivní názor.“

Takže další precedens pro příští útočníky, tedy alespoň pro ty, co budou chtít útočit v Německu. Stačí, když budou tvrdit, že slyšeli hlasy a mohou vraždit jak libo. Nějaký ten rok stráví v pohodlném psychiatrickém sanatoriu a pak mohou v řádění pokračovat. A možná ani deportováni nebudou…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Somálec, který v létě v německém Würburgu zavraždil tři ženy, prý není za své činy zodpovědný

  1. Z pohledu mlslima opravdu není útočník za svůj čin odpovědný, jelikož jeho ruku vede Al ah, z pohledu přirozeného práva člověka, musí být trestně zodpovědný, ovšem z pohledu neomarxistů není, páč mlslimové jsou spolubojovníci neomarxistů za lepší zítřky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.