Dnes začal další proces se Salvinim, je souzen za pokus o únos

Dnes začal další proces se Salvinim, je souzen za pokus o únos

Za doby, kdy byl Salvini ministrem vnitra, na něj byly podány dvě žaloby kvůli uzavřeným přístavům. První kauza, v níž ho žalovala italská pobřežní stráž, již dopadla v jeho prospěch. Dnes začal soudní proces ve druhé kauze, kdy je obžalován z pokusu o únos, protože na 6 dní zablokoval loď plnou Afričanů a odmítal je vpustit do přístavu na Sicílii, zatímco loď kotvila u ostrůvku nedaleko Lampedusy. Na palubě lodi prý mezitím došlo k neúnosným podmínkám.

Matteo Salvini je obviněn z nezákonného uváznutí 147 ilegálů na moři v roce 2019, kdy byl ministrem vnitra. Jeho proces začal tuto sobotu 23. října 2021 v Palermu na Sicílii. Žalobcem je neziskovka Open Arms, které patřila blokovaná loď. Mimochodem, majitel této vysoce ziskové neziskovky se může chlubit několika vilami na různých místech Španělska. Jeho majetek dokazuje, že pašeráctví je velmi výnosný byznys.

Ilegálům bylo nakonec dovoleno vystoupit pouze díky příkazu vydanému sicilskou justicí po inspekci na palubě, která potvrdila závažnost zdravotní situace na přeplněné lodi.

Salvini řekl, že jednal pro dobro Itálie a odradil tak další migranty od toho, aby se vydávali od afrických břehů kvůli nebezpečné cestě přes Středozemního moře, a zdůraznil, že rozhodnutí bylo potvrzeno vládou té doby včetně premiéra Conteho.

Senát loni Salviniho zbavil poslanecké imunity, což připravilo půdu pro tento proces.

K uvedenému jen dodávám, že v současné době, kdy Itálie zažívá rekordní invazi, již Salvini mlčí přesto, že je Lega součástí Draghiho vlády.  Zdá se tedy, že i v samotné Lize došlo k přehodnocení migrační politiky…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.5]

2 thoughts on “Dnes začal další proces se Salvinim, je souzen za pokus o únos

  1. Salvini za svoje nespočetné zločiny jednoznačne patrí do väzenia a nie do vlády, kde po celý čas podporuje masovú a už dávno nie ilegálnu migráciu /nikdy proti nej ani nebojoval , votrelcov vrátane ťažkých zločincov chcel rozptyľovať po celej EÚ a nie deportovať/. Už som mnohokrát poukázal aj na to,že fanaticky podporuje Izrael a všetky ním páchané zverstvá a že odmieta vystúpenie z EÚ a NATO. Paradoxné je,že „prospešných“ skutkov, ktoré mu neprávom súdy aj neinformovaní priaznivci v celej Európe pripisujú ,sa zrejme nikdy nedopustil…

  2. Neomarxisté se neštítí použít jakýchkoliv metod k prosazení svých cílů, včetně zneužití soudů, využití invazistů, zneužití ideologií, zneužití psychiatrie, tak jak to známe z totalitních režimů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout