Norsko: Pět mrtvých a dva zranění po útoku lukem a šípy – útočil konvertita k islámu

Norsko: Pět mrtvých a dva zranění po útoku lukem a šípy – útočil konvertita k islámu

V souvislosti s postupující islamizací Evropy se hovoří zejména o hlavní příčině  – politice otevřených dveří. Díky tomu dochází od roku 2015 k nekončící invazi, která zahrnuje nejen příchody jednotlivců z islámských zemí, ale především pak slučování rodin, které je snad ještě nebezpečnější. Jeden muslim tak za sebou přivede další až stovky muslimů. Hodně se zmiňuje také vysoká porodnost muslimek, kdy v Evropě připadne na jednu muslimku 4-5 dětí.

O čem se ovšem příliš nehovoří, jsou konverze Evropanů k islámu, přitom – jak se před časem zjistilo – v nejvíce islamizovaných zemích, Francii a Německu, konvertuje každou hodinu jeden člověk k islámu. Ovšem od islámu se tak masově neodchází. A to především proto, že je za odchod od islámu na dotyčného uvalena fatva, což může znamenat trest smrti často i rukou členů vlastní rodiny.

Mnoho Evropanů tak konvertuje, přičemž o něco více zřejmě ženy, v jejichž případě je konverze k islámu automatickou po sňatku s muslimem. Ovšem k islámu konvertují také muži, přičemž v jejich případě jde zřejmě o nějak narušené osobnosti, které láká právě násilnost této ideologie. Konvertité tak mnohdy putovali do Sýrie bojovat v řadách ISIS, přičemž svým fanatismem si nijak nezadají s těmi, kdo se již jako muslimové narodili. Není pak divu, že se konvertité ve jménu džihádu uchylují i k útokům na nemuslimy…

Sedmatřicetiletý muž byl zatčen a obviněn poté, co bylo ve středu zabito pět lidí a dva byli zraněni – jedním z nich je policista, který byl v době činu mimo službu – při útoku s lukem a šípy v norském městě Kongsberg.

Kongsberg se nachází v jihovýchodním Norsku asi 80 kilometrů jihozápadně od hlavního města Oslo.

Podezřelým je dánský občan, který žije ve městě, uvedla policie v prohlášení ve čtvrtek ráno. Podezřelý, kterého policie nejmenovala, byl ve středu odpoledne zatčen a převezen do nedalekého města Drammen.

Øyvind Aas říká, že ve středu v 18:13 policie obdržela hovor od několika lidí v Kongsbergu, kteří pozorovali muže s lukem a šípy, který zřejmě střílel na lidi.

„Muže, který se tohoto činu dopustil, policie zadržela. Neexistuje žádné aktivní vyhledávání dalších lidí. Podle informací, které v současné době máme, zadržená osoba tyto činy provedla sama,“ říká Øyvind Aas.

Před zatčením došlo nejprve ke konfliktu s policií, než muž utekl. Když policie muže našla, vypálila varovné výstřely, než ho zadržela. Po zatčení bylo v centru norského Kongsbergu provedeno důkladné policejní vyšetřování. Policie také navštívila adresu v Kongsbergu a provedla vyšetřování případu.

Podle policie „se útok odehrál v 18:47, něco málo přes půl hodiny po spuštění poplachu. Policie je stále masivně přítomna a uzavřela velkou část Kongsbergu, protože pachatel útoku se přesunul přes velkou oblast a existuje několik míst činu, kde jsou technici nyní zaneprázdněni hledáním stop,“ řekl Aas.

Náčelník Aas dodal:“Je přirozené se ptát, zda se jedná o teroristický čin. Nebyl vyslýchán a je příliš brzy na vyvozování závěrů.“

„Sedmatřicetiletý muž je dánský občan, ale žije v Kongsbergu. Ve středu večer byl převezen do vazební věznice Drammen,“uvedla policie.

„Spolupracuje s policií a podrobně vysvětluje incident “ řekl NRK jeho obhájce Fredrik Neumann. Dodává, že jeho klient je situací ovlivněn.

Několik nezávislých zdrojů informuje, že podezřelý muž je konvertita k islámu. Několikrát byl v kontaktu s norskými zdravotnickými službami. Jedním z nejdůležitějších úkolů policie proto bude objasnění motivu útoků v Kongsbergu a možného zdravotního stavu muže.

Podle všeho se tedy zdá, že muž bude seznán psychicky nemocným tak, jako je to všude v Evropě u jeho souvěrců běžné. Pokud by ovšem nebyl konvertitou, lze předpokládat, že by za svůj čin strávil zbytek života ve vězení. Takto možná skončí jen na nějakou dobu na psychiatrické klinice…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Norsko: Pět mrtvých a dva zranění po útoku lukem a šípy – útočil konvertita k islámu

  1. Fjotolf Hansen bol vizionár a dávno pred vznikom migračnej vlny upozornil /okrem vítačstva socanov/ aj na budúce zločiny migrantov…

  2. Ti konvertité jsou magoři, páč normální člověk is lam vyznávat nemůže. Ovšem v trestně právním řízení musí nést plnou odpovědnost za své činy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout