Levicová strana chce v Berlíně zakázat policejní razie u příslušníků arabských zločinných klanů, jsou prý rasistické

Levicová strana chce v Berlíně zakázat policejní razie u příslušníků arabských zločinných klanů, jsou prý rasistické

Budou již příslušníci těchto klanů, kteří se zabývají prodejem drog, loupežemi, vydíráním, kuplířstvím či prodejem zbraní, zcela beztrestní? Podle názoru některých německých politiků by tomu tak mělo být. Stíhat totiž zločince za zločin, pokud se jedná o neevropské cizince, je prý rasistické a stíhání zločinců údajně poškodí celou jejich rodinu. Politici už ovšem nezmiňují, že ostatní členové rodiny v tom zpravidla buď sami jedou nebo zločince kryjí…

Oznámení Levicové strany (Die Linke), podle něhož by se měly zastavit v berlínské čtvrti Neukölln  klanové razie v šíša barech, se setkalo s kritikou. „Je to špatný signál pro obyvatelstvo. To není možné. Je to překážka v boji proti zločineckým strukturám,“ řekl radní Neuköllnu za CDU Falko Liecke. „Teď máme ideologií řízenou administrativu.“

Pozadím je přerozdělení městské rady v Neuköllnu. Zatímco resorty zdravotnictví a sociálních věcí mají vést SPD a CDU, Levicová strana v budoucnu převezme úřad veřejného pořádku. Na tento post chce strana navrhnout Sarah Nagelovou. „Nyní se konečně budeme zabývat důležitými úkoly. Již dlouho voláme po ukončení stigmatizujících náletů na šiša bary a noční bary. Je zde nutné přehodnocení,“ oznámila Nagelová před několika dny.

Oznámení také vyvolalo údiv na senátním ministerstvu vnitra. „Policejní opatření jsou v zásadě namířena proti jednotlivým pachatelům nebo skupinám bez ohledu na etnickou, kulturní nebo rodinnou příslušnost,“ citoval Die Welt mluvčího. Velký počet takto zjištěných porušení zákona ukazuje, že proti organizované trestné činnosti lze bojovat pouze udržováním tlaku na kontrolu a trestání odpovídajících porušení.

Panují však rozmíšky i mezi SPD a Zelenými. Podle společného návrhu programu by měl okres i nadále spolupracovat s policií a státním zastupitelstvím na podpoře boje proti organizovanému zločinu, a to i ve formě takzvaných zločineckých klanových skupin a jejich dominantního zastoupení na veřejných prostranstvích.

Neukölln je považován za baštu organizovaného zločinu v Německu. Primátor Martin Hikel (SPD) proti tomu v minulosti podnikl kroky mimo jiné takzvanými společnými operacemi. V loňském roce tuto strategii hájil: „Není rasistické bojovat proti zločinu,“ řekl.

Ale ani v jeho straně nebyl jednomyslný souhlas s důsledným zásahem proti klanům. V roce 2020 se pracovní skupina pro migraci a rozmanitost pokusila zrušit termín „klanová trestná činnost“. Místo toho se měl uvádět pojem  „ochrana migrujícího berlínského obyvatelstva“  nebo „klanový zločin.“ Ale ani jeden návrh nebyl přijat.

Levicový politik Niklas Schrader již dříve kritizoval: „Zločiny páchají jednotlivci, ne rodiny. Trestné činy páchají osoby nebo skupiny. Termín klanový zločin je namířen proti určitým rodinám, i když existuje mnoho členů, kteří jsou zcela nevinní. To vede k tomu, že například lidé s odpovídajícím příjmením již nemohou najít byty…“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Levicová strana chce v Berlíně zakázat policejní razie u příslušníků arabských zločinných klanů, jsou prý rasistické

  1. Kedysi komunisti, či skôr postkomunisti, dnes neomarxistickí extrémisti /ba dá sa povedať,že fašisti/ non plus ultra… Tak sa dá stručne charakterizovať strana Die Linke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.