Vzpoura cikánů v Řecku – blokují silnice, bojují s policií a berou si děti jako štíty

Vzpoura cikánů v Řecku – blokují silnice, bojují s policií a berou si děti jako štíty

Jde o předzvěst toho, co se bude časem dít i jinde v momentě, kdy již i díky astronomickému zadlužení a Zelenému údělu EU nebudou mít mnohé tímto etikem obohacované země dostatek prostředků na štědré sociální dávky, které jsou vlastně jen úplatky proto, aby „byl klid“?

Zde bylo ovšem záminkou k nepokojům něco jiného – smrt mladíka z jejich komunity, k níž došlo, když policejní auto pronásledovalo vozidlo, v němž jeli tři romští mladíci…

Romové zvedají malé děti jako štíty, blokují silnice, pálí pneumatiky a házejí kameny na auta – útočí na policisty. Situace je v mnoha částech země stále velmi napjatá poté, co minulou sobotu policisté smrtelně zranili 20letého Roma  v Peramě.

Jeden útok za druhým. Každý den od té doby cikáni zapalují ohně a barikády. Včera zapálili pneumatiky, na vozovce a házeli kameny na projíždějící auta.

Soudní orgány povedou vyšetřování, aby zjistily skutečný věk třetí osoby, která byla ve vozidle v noci krvavé honičky, která vedla ke smrti mladého cikána.

Sedm policistů týmu DIA, kteří se podíleli na pronásledování ukradeného vozidla se třemi cestujícími v Peramě, bylo propuštěno bez soudního příkazu před 24 hodinami, se souhlasem vyšetřovatele a státního zástupce.

Dva romští nezletilí (z nichž jeden byl zraněn), kteří byli v ukradeném autě během pronásledování v Peramě, byli také propuštěni bez předběžných opatření.

Podle zpráv policie popřela vážná obvinění proti nim s tím, že policisté neměli vražedný úmysl a neměli v úmyslu zahájit palbu na cestující ve vozidle.

Podle zdrojů je policie spolu s pořádkovými jednotkami a důstojníky přítomna při všech incidentech. Jejich přítomnost je však diskrétní, protože cikáni postavili malé děti dopředu, takže zasahující policisté byli poučeni, aby neohrožovali bezpečnost nezletilých.

Ve večerních hodinách skupiny demonstrantů opět zablokovaly dálnici Korint-Patras v úrovni Zeugolati. Na místo dorazily policejní síly, které vyhnaly demonstranty, kteří podle policie zamířili do oblasti Krinis v Korintii, kde zablokovali železniční trať.

Cikáni založili požáry na železnici Patras – Pyrgos. Dříve asi 30 lidí zablokovalo státní silnici Pyrgos-Patras v Gastouni, na semaforech zakládali požáry a protestovali proti smrti 20letého Roma v Peramě po policejní střelbě. Provoz byl obnoven krátce před 22.hodinou, kdy z místa činu odešli demonstranti.

Shromáždění cikáni skandovali: „Spravedlnost!“ a zapalovali pneumatiky, aby vytvořili zátaras pro řidiče na silnici.

Krátce po 21.hodině byla třída NATO v Attice uzavřena kvůli protestnímu shromáždění. Přerušení provozu na místě trvalo asi do 22:00, kdy protestující opustili místo činu. Brzy poté se však znovu shromáždili na křižovatce Ano Liosia, což způsobilo další narušení dopravy. Mezitím se podle policie konalo podobné protestní shromáždění včera večer na dálnici Argos-Nafplio poblíž Nea Kios, kde demonstranti zapalovali ohně na silnici.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Vzpoura cikánů v Řecku – blokují silnice, bojují s policií a berou si děti jako štíty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.