Jeden z muslimů, kteří útočili před 4 lety v Barceloně, přičemž zavraždili 16 lidí, byl předčasně propuštěn

Jeden z muslimů, kteří útočili před 4 lety v Barceloně, přičemž zavraždili 16 lidí, byl předčasně propuštěn

Jak velký masakr musí být, aby byl v dnešní době vynesen adekvátní verdikt bez jakékoli možnosti předčasného propuštění? Jakou cenu má 16 životů, včetně těch dětských? Zdá se, že cena života Evropanů je velmi nízká, což lze odvodit ze stále směšnějších trestů, které jsou muslimským útočníkům ukládány. A je celkem jedno, zda jde – jako v tomto případě – o Španělsko nebo o Francii, Německo, Rakousko, Švédsko či jakoukoli jinou zemi. Signál, který tímto dává džihádistům evropská justice, je jasný: „V klidu si masově vražděte, my vás pošleme na psychiatrii nebo jen na pár let do chládku…“

Jeden z těch, kdo byli usvědčeni z útoků, při nichž v Katalánsku v roce 2017 zahynulo 16 lidí, Said Ben Iazza, byl v úterý podmíněně propuštěn na základě rozhodnutí španělského soudu. Španělský soud národního publika, který měl na starosti případy terorismu, udělil původně na 8 let odsouzenému zločinci podmíněné propuštění se zákazem opustit území Španělska a povinností odevzdat svůj pas úřadům.

propuštěný džihádista

Saíd Ben Iazza si odseděl polovinu svého osmiletého trestu odnětí svobody vyneseného po procesu, v němž byli odsouzeni další dva přeživší z buňky organizující útok, Driss Oukabir a Mohamed Houli Chemlal. Ti byli odsouzeni na 46 a 53 let do vězení. Podle soudu, Said Ben Iazza půjčil útočníkům vozidlo a doklady.

17. srpna 2017 jeden ze skupiny sjel s pickupem stovky metrů po oblíbené barcelonské promenádě Ramblas a zabil 14 lidí, většinou zahraničních turistů, než při útěku zavraždil jinou osobu. Následující den pět dalších členů teroristické buňky přejelo několik přihlížejících. Jeden z nich pobodal ženu v přímořském letovisku Cambrils, 100 km jižně od Barcelony, než byl zastřelen policií. Celkem si útoky vyžádaly 16 mrtvých a 140 zraněných, zatímco z devíti útočníků bylo šest zabito.

Zbývající dva džihádisté ta sice zůstávají ve vězení, je ovšem otázka, zda i oni časem nebudou předčasně propuštěni. Rozhodně by se nejednalo o nic výjimečného…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout