Francie: Policisté šli na pomoc lynčovanému muži, sami pak byli zbiti a zraněni

Francie: Policisté šli na pomoc lynčovanému muži, sami pak byli zbiti a zraněni

Lyon patří ve Francii k nejvíce obohacovaným městům. Podobně, jako například v Marseille, zde dochází takřka denně k incidentům, které mají na svědomí muslimské gangy. Ty samozřejmě policii nerespektují a nijak se neostýchají zasahující policisty fyzicky napadnout. Beztak jen zřídka skončí ve vězení a pokud ano, dlouho si tam nepobydou…

Policie zasáhla, aby ukončila násilný útok na ulici v Pierre-Bénite, v jedné z čtvrtí Lyonu, v neděli odpoledne. Jednoho muže zbilo tucet dalších. Dva policisté byli napadeni a zraněni. Jeden podezřelý byl zatčen.

Policie byla upozorněna kolem 17:00. Muž byl lynčován tuctem osob na ulici 8. května 1945 poblíž Boulevard de l’Europe. Na místě požádala policie místní bezpečnostní skupinu (GSP) o posily s ohledem na počet přítomných lidí.

Policisté se pokusili ochránit oběť, která ležela na zemi a byla stále zuřícím davem bita. „Jeden z útočníků zlomil dřevěnou rukojeť o krk policisty,“ uvedl zdroj blízký vyšetřování. Na místo dorazila další policejní vozidla a protagonisté lynče utekli. Jeden z nich, 24letý mladík, který je již policii znám, byl zatčen a vzat do vazby.

Třiadvacetiletá oběť byla převezena do nemocnice, stejně jako dva policisté, kteří byli zbiti. Oba důstojníci dostali 3 dny a 1 den celkové pracovní neschopnosti.

Bylo zahájeno vyšetřování, které bylo svěřeno městské policii. Důvody tohoto násilného útoku nejsou známy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Policisté šli na pomoc lynčovanému muži, sami pak byli zbiti a zraněni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.