400 ilegálů přistálo na turecké lodi na řeckém ostrově Kos, Turci si je odmítají vzít zpět

400 ilegálů přistálo na turecké lodi na řeckém ostrově Kos, Turci si je odmítají vzít zpět

Řecko si poslední dobou o něco lépe hlídá svoje pozemní hranice, takže džihádisté, kteří sem míří z Turecka, to již nemají tak jednoduché jako ještě vloni na jaře, kdy ve velkém zaútočili na řecké hranice. Proto hledají nové cesty, například přes Středozemní moře do italské Kalábrie. Občas se dostanou i na některý z řeckých ostrovů.

Téměř 400 nelegálních přistěhovalců dnes vystoupilo z lodi plující pod tureckou vlajkou, které Řecko povolilo zakotvit, i když podle řeckých úřadů tímto Turecko porušuje migrační dohody.

Posádka lodi už v pátek tvrdila, že mají rozbitý motor, proto vydala varovný signál, k čemuž došlo ihned poté, co opustila turecké pobřeží. Záhy uvízla jihovýchodně od ostrova Kréta a byla kontaktována řeckou pobřežní stráží.

Řecko od pátku proto žádá Turecko, aby si loď i s posádkou vzalo zpět. Tváří v tvář tureckému odmítnutí řecké orgány nakonec umožnily ilegálům přistát na ostrově Kos v Egejském moři. Podle pobřežní stráže byli ilegálové převezeni do přijímacího centra, kde budou umístěni do karantény a testováni na koronavirus.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “400 ilegálů přistálo na turecké lodi na řeckém ostrově Kos, Turci si je odmítají vzít zpět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.