V Německu zatkli dva muslimy, kteří zřejmě na dnešek plánovali útoky v Hamburku

V Německu zatkli dva muslimy, kteří zřejmě na dnešek plánovali útoky v Hamburku

Dalo se to ostatně očekávat a je jisté, že nějakého toho jedince, který na oslavu památného dne plánuje útočit, odhalí nejen v Německu. Ostatně, předpokládám, že v celé islamizované Evropě jsou dnes muslimové pod obzvláště bedlivým dohledem.

V Hamburku a Meklenbursku-Západním Pomořansku byli dva muži vzati do vazby na základě vyšetřování Státní ochranné služby odpovědné za politické trestné činy. Podle policie šlo o 17letého Afghánce s německým občanstvím a 21letého Alžířana – také s německým občanstvím. Podle policejní mluvčí byli oba muži vzati do vazby po vyhodnocení hrozby. Dnes měli být předvedeni před soudce.

Noviny „Hamburger Abendblatt“ o tom informovaly jako první. Podle listu vyšetřování souvisí s islámem. K zatčení obou mužů došlo v Hamburku v muslimském kulturním sdružení.  Noviny předpokládají, že muži byli zatčeni v souvislosti s 20. výročím 11. září, aniž by však uvedly další podrobnosti.

Podle policie byl 17letý muslim zatčen ve čtvrti Hausbruch v Hamburku, 21letý v Meklenbursku-Západním Pomořansku. Starší muž byl poté na vlastní žádost převezen do Hamburku. Podle policie vyšetřování stále probíhá.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “V Německu zatkli dva muslimy, kteří zřejmě na dnešek plánovali útoky v Hamburku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout