Afghánky v nikábech a burkách protestují proti odhalování (video)

Afghánky v nikábech a burkách protestují proti odhalování (video)

V Afghánistánu mají svůj styl života, s nímž – ať se nám to líbí nebo ne – sami Afghánci většinově souhlasí. V průzkumu, který zjišťoval, zda si Afghánci přejí právo šaría, byli napůl muži a ženy. 99% z nich odpovědělo kladně, přičemž 85% z nich se zasazovalo také o trestání neposlušných žen či homosexuálů kamenováním.

To znamená, že Afghánci – včetně žen –  si většinově přejí šaríu se vším všudy, včetně středověkých trestů. V našich médiích vidíme většinou tu nepatrnou menšinu, která patří k perzekuovaným, aniž by se tatáž média zabývala například perzekuovanými křesťany v Pákistánu, Bangladéši či Nigérii. Ženy v Saúdské Arábii nemají o moc víc práv než Afghánky a také to nikdo neřeší. Pokud by navíc měly muslimky, které přicestovaly do Evropy, cokoli proti jejich postavení v Afghánistánu, především by odložily hidžáb. Ten ovšem odložila jen velmi malá hrstka.

Ženy v Afghánistánu mnohdy s odhalováním nesouhlasí, v čemž si plně souzní s Talibánci. Výše můžete vidět protesty muslimek proto odhalování. K protestu došlo v Kábulu. Nakonec, věřím, že se zahalováním zřejmě souhlasí i většina Afghánek, které v tom již vyrostly a jsou na tento styl života zvyklé. A zřejmě by s těmito ženami souhlasily i mnohé z těch afghánských žen, které jsou již v Evropě nebo USA…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Afghánky v nikábech a burkách protestují proti odhalování (video)

 1. Slovanko, se zahalováním souhlasej ženy nejenom ze zvyklosti.
  Dneska horují pro zahalování hlavně mladé a vzdělané.
  Šátek považují za jasné vyjádření svojí identity, hlavně v Evropě s tím má mládež problém.
  Nejsou ani ryba ani rak, proto je běžný úkaz babička prostovlasá, máma v šátku a vnučka pokukuje po burce.
  Multikulti nefunguje, ale nikdo se to neodváží říct nahlas.
  ( Ani se nedivím, mnohde už je pozdě. )
  ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.