Údajně ochrnutý Somálec ždímal švédský sociální systém, nyní se zjistilo, že vyrazil na dovolenou do Somálska „po svých“

Údajně ochrnutý Somálec ždímal švédský sociální systém, nyní se zjistilo, že vyrazil na dovolenou do Somálska „po svých“

Už několikrát jsem zde přinesla příběhy Somálců, kteří se naučili různými podvody ždímat velmi štědrý švédský sociální systém. Možná netušíte, že právě Švédsko má na poměr k počtu obyvatel na svém území největší somálskou komunitu v Evropě. Nejspíš se již dávno v Somálsku rozhlásilo, že v této zemi „létají pečení holubi do huby“….  Na druhou stranu, divíte se Somálcům, z nichž jen 8 z tisíce ve Švédsku pracuje, že těchto možností využívají? Nemohou si za to Švédové sami? A nejen Švédové, snad v každé evropské zemi si nějaké ty „etnické“ vyžírky vydržují. A to pro příklad ani nemusíme chodit do zahraničí…

Pokud se na to tedy podíváme až do důsledku, mohou si za vše Evropané sami. Volí si opakovaně takové politiky, kteří pohodlný život vyžírkům různých neevropských etnik umožňují. A především to podporuje EU, nemluvě o miliardách parazitním neziskovkám, které vydělávají zpravidla na údajných integračních programech těchto systém ždímajících etnik. Nikdy je neintegrují, ale umí je patřičně poučit o tom, jak systém využívat…

Šest členů dvou somálských rodin v Örebro je obviněno z okrádání sociálního systému o více než 12 milionů SEK (více než 30 milionů Kč), které získali jako kompenzaci pomoci. Odhalily je mimo jiné fotografie pořízené na letišti Arlanda během prázdninového výletu do jejich domovské země.

Dvaapadesátiletému Somálci se podařilo sehnat fyzioterapeuta a ergoterapeuta, aby mu po celou dobu potvrzovali, že potřebuje osobní pomoc. Uvedl, že se nemůže samostatně pohybovat, že nemůže ovládat nohy a že nemůže ani sedět bez pomoci. Venku se pohyboval s elektrickým invalidním vozíkem.

Na průzkumných fotografiích z října 2020 byl však muž viděn, jak bez překážek chodí po Arlandě a cestuje na dovolenou do svého rodného Somálska, odkud uprchl. Další průzkumné a bezpečnostní záběry také podporují skutečnost, že 52letý muž může bez problémů chodit sám.

Spolu s dalšími pěti Somálci je nyní stíhán za to, že okradl sociální systém o odškodnění ve výši 12 milionů SEK. Podle státního zástupce se zločiny odehrály v letech 2014 až 2021 a byly systematické.

Ze šesti obžalovaných jsou tři ve vazbě od února 2021. Obvinění patří ke dvěma úzce spojeným rodinám, z nichž jedna se skládá z podvodníka a jeho dvou synů. Zaměstnanci věznice také vypověděli, že muž byl schopen se ve vazbě pohybovat, oblékat a jíst nezávisle.

„Vyšetřování je rozsáhlé a ukazuje, že uživatel zveličoval svá fyzická omezení, že asistenti opakovaně zastávali jiná pracovní místa, která se časem střetla s nahlášenou pomocí, a že asistenti hlásili pomoc, když nebyli na stejném místě nebo dokonce ve stejné zemi jako uživatel,“ říká státní zástupkyně Elisabeth Andersonová z státního zastupitelství v Örebro.

„Domnívám se, že to vše přispělo k tomu, že podezřelí byli po mnoho let schopni inkasovat mnohamilionové platby od švédských orgánů,“ pokračuje.

Jednání u okresního soudu má začít v polovině září a očekává se, že bude trvat asi 20 dní.

Všem obžalovaným – kromě jednoho – bylo uděleno švédské občanství, a proto nemohou být podle současných právních předpisů deportováni.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Údajně ochrnutý Somálec ždímal švédský sociální systém, nyní se zjistilo, že vyrazil na dovolenou do Somálska „po svých“

  1. Tak Somálec s Iq asi 80 je učenlivý, a Evropané z průměrem Iq 100 jsou hloupí. Ono to totiž Iq znamená pouze schopnost učit se, neznamená schopnost myslet, tvořit a už vůbec ne moudrost, a vůbec neříká nic o pudu sebezáchovy, tam je to spíše opačně. Evropané se opravdu cítili tak „vyspělí“, že již pudy nepotřebují, že dokáží poručit větru a dešti, biologii, fyzice a nyní i planetě a vesmíru. Ztratili respekt před matkou přírodou, a tím jsou též zralí na Darwinovu cenu.

  2. Jednoznačně je vina na straně Evropanů.
    Chlapík se jen chová racionálně, využívá nabídnutou možnost.
    V Somálsku by se musel ohánět, tady má zajištěný blahobyt a nemusí hnout prstem.
    Až dojdou prachy, tak se začnou dít věci.
    ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout