Velká Británie zažívá rekordní invazi, vetřelci mají s sebou i zbraně (videa)

Ani Brexit Velké Británii nepomohl omezit invazi do země, naopak, v posledních dnech byl zaznamenán rekordní počet invazistů, kteří zdolali Lamanšský průliv.

Podle zpráv dorazily do Velké Británie během dalšího divokého víkendu stovky ilegálů.

Sobota mohla být rekordním dnem nelegálního provozu mezi Francií a Velkou Británií, přičemž některé zprávy naznačují, že do země se dostalo nejméně 700 ilegálů, a to jak s pomocí pohraničních orgánů, tak bez ní.

„Zdroje na místě, které denně informují o britské migrační krizi, odhadují, že mohlo jít o další rekordní počet příchozích, kdy na britských březích přistávají stovky ilegálů bez dokladů,“ informoval v sobotu foxhole, který později aktualizoval víkendové počty na „více než 800“.

Podobné hodnocení sobotních čísel nabídl i architekt pro Brexit Nigel Farage.

„Vypadá to jako další rekordní den v Kanálu. Tohle se úplně vymyká kontrole. Tato čísla budou stále stoupat,“ napsal Farage k záběrům člunu plného vetřelců, kteří dorazili k britskému pobřeží.

Francouzské úřady navíc údajně varovaly své britské protějšky, že ilegálové mohli pašovat zbraně přes Lamanšský průliv, což představuje významné bezpečnostní komplikace.

„Vrtulník pobřežní stráže v Kentu zůstal během dne několikrát z bezpečnostních důvodů dvě míle od lodí migrantů,“ uvedl deník Daily Mail.

„Záchranným člunům podél jižního pobřeží bylo také nařízeno, aby se držely dál od nafukovacích člunů, které se snažily zachránit.“

Britské pohraniční úřady a záchranné týmy uvedly, že zaznamenaly podezřelé chování na palubě několika plavidel.

 

„Velmi se zdráhají se na nás podívat. Všechno je to na lodi. Na tomhle je něco podivného,“ zaslechli člena posádky záchranného člunu, jak to pobřežní stráži říká námořním rádiem.

Více než 20 000 ilegálů se letos dostalo do Velké Británie přes Lamanšský průliv, což je číslo, které by mohlo být poměrně značně překročeno, protože v severozápadní Francii se shromáždilo obrovské množství ilegálů v naději, že se vydají na cestu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

One thought on “Velká Británie zažívá rekordní invazi, vetřelci mají s sebou i zbraně (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout