V Německu potvrdili doživotí Iráčanovi, který se pokusil vykolejit vlaky

V Německu potvrdili doživotí Iráčanovi, který se pokusil vykolejit vlaky

Jedná se samozřejmě o pro Evropu velmi nezvyklý verdikt. V době, kdy je drtivá většina džihádistů seznána psychicky nemocnými, jde ovšem spíš o výjimku, která potvrzuje pravidlo.  Ještě účinnější by bylo, kdyby byl terorista umístěn do vězení v jeho rodné zemi, kde je stále ještě vězení odstrašujícím prvkem a ne jako v některých zemích Evropy, kde je vězení spíš odpočinkovým sanatoriem na náklady daňových poplatníků…

Verdikt nad iráckým vetřelcem, který se pokusil vykolejit vlaky v Německu, je konečný. Jak ve čtvrtek oznámilo Vrchní státní zastupitelství v Mnichově a Bavorský státní kriminální úřad, Vrchní zemský soud ve Vídni zamítl odvolání čtyřiadvaceletého muže rozsudkem ze dne 20. července.

Dříve, na konci března, nejvyšší soud v Rakousku zamítl stížnost atentátníka. Muž byl v prosinci 2020 odsouzen vídeňským krajským soudem k doživotnímu vězení za pokus o vraždu,vážnou škodu na majetku a účast na teroristické a zločinecké organizaci. Porota byla přesvědčena, že Iráčan se v roce 2018 čtyřikrát pokusil jménem Islámského státu (IS) vykolejit vlaky na trase Mnichov-Norimberk.

Mimo jiné na začátku října 2018 připevnil ocelový kabel mezi stožáry a připevnil dřevěné klíny vyztužené kovovými částmi ke kolejím, aby vykolejil vlak. Ice však tyto překážky přejel a byl jen mírně poškozen. V blízkosti místa činu vyšetřovatelé našli arabským písmem napsané výhružné dopisy a pomlouvačné spisy s odkazem na IS. Podobný pokus o útok se objevil i v Berlíně. Iráčanova žena byla také spoluobžalována, ale byla zproštěna viny.

Podle vyšetřovatelů muž udržoval kontakty s teroristickou milicí již od svého příjezdu v roce 2012. Pravidelně komunikoval s Iráčanem žijícím ve Švýcarsku, který byl v roce 2017 odsouzen jako šéf buňky IS. Nejprve odsouzený, který žije ve Vídni, prozkoumal cíle ve Francii, než v časopise IS narazil na myšlenku vykolejení vlaků v Německu.

Mnichovský generální prokurátor Reinhard Röttle nyní oznámil: “Tento rozsudek dokazuje, že účinný boj proti terorismu funguje pouze společně a mezinárodně.” Předseda Bavorského státního kriminálního policejního úřadu Harald Pickert zdůraznil: “Zvláštní výzvou vyšetřování byla obrana proti dalším nebezpečím pro cestující v železniční dopravě a zároveň účinné trestní stíhání. Jsem velmi rád, že při útocích nebyl nikdo zraněn a že železniční doprava je stále bezpečná.”

K uvedenému jen dodávám, že bezpečně není nikde, kde je hodně muslimů. Je jen otázkou času, než na vlaky zaútočí někdo kompetentnější. To, že se nikomu nic nestalo je tak spíš jen díky tomu, že samotný terorista není žádný myslitel. Pokud by šlo o poněkud inteligentnějšího a případně i zkušenějšího islámského fanatika, zřejmě by přibyl na účet Německa nejméně jeden další islámský masakr…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “V Německu potvrdili doživotí Iráčanovi, který se pokusil vykolejit vlaky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.