Syn rakouské fotbalové legendy byl ve Vídni násilně napaden a oloupen arabským gangem

Syn rakouské fotbalové legendy byl ve Vídni násilně napaden a oloupen arabským gangem

Tento případ je zajímavý ani ne tak tím, že jde o potomka prominentního rakouského sportovce, ale tím, že k napadení došlo v lepší vídeňské čtvrti, která je považována za bezpečnou. To jen ukazuje, jak se násilí gangů postupně šíří mimo obvyklé lokality.

Při loupeži a napadení skupiny mladých Vídeňanů před Kunsthistorisches Museum na nejlepší městské adrese byl také zraněn syn fotbalové legendy Ernsta Baumeistera. Nyní se mladík (23) odvážil jít na veřejnost – s naléhavou výzvou a kritikou.

Případ se odehrál už před nějakou dobou, Pascal Baumeister potřeboval čas, aby zpracoval to, co zažil. Protože to, co se údajně odehrálo v noci 25. června před Kunsthistorisches Museum – tj. na nejlepší vídeňské adrese – je šokující. 23letý muž seděl klidně na schodech před KHM se čtyřmi přáteli, dvěma chlapci a dvěma dívkami a poslouchal hudbu.

Náhle se přiblížila skupina osmi mladých mužů (ve věku 17 až 20 let, původem z arabského světa). Gang je začal provokovat,  začal být násilný a vytáhl nože. A pak vyletěly pěsti…

Tři chlapci se snažili chránit své dvě kamarádky, Baumeister šel k zemi s otřesem mozku, ztratil vědomí a zub. Gang mu ukradl hodinky a mobilní telefon. A zmizel pod rouškou noci.

Nedaleko spatřily oběti policejní hlídku, ale vytoužená pomoc nepřišla. „Na otázku, proč nezasáhli, strážník v autě řekl, že to není jejich oblast. Ale vyžádali si kolegy,“ říká mladík. Verze, kterou vídeňská policie odmítá.

Naději, že brutální banda lupičů bude vyšetřena a postavena před soud, již  Baumeister pohřbil. Nabádá k opatrnosti: „Už nejste v bezpečí ani v lepší čtvrti.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Syn rakouské fotbalové legendy byl ve Vídni násilně napaden a oloupen arabským gangem

  1. Fakt,že najlepší „rakúsky“ futbalista je miešanec nigérijsko-filipínskeho pôvodu David Alaba /údajne kresťan/, hovorí sám za seba. Aj v Rakúsku pomaly vymiera biela rasa tak ako prakticky kdekoľvek inde v Európe a je nahrádzaná inými, najrýchlejšie paradoxne mimo EÚ vo Švajčiarsku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.