Příliv Afričanů na Kanárské ostrovy pokračuje, za poslední týden jich připlulo více než 600

Příliv Afričanů na Kanárské ostrovy pokračuje, za poslední týden jich připlulo více než 600

Je již samozřejmostí, že kdo se dostane ze subsaharské Afriky na Kanárské ostrovy, ten se dostane i na evropskou pevninu. Afričané jsou letecky dopravováni do Španělska, odkud se zřejmě rozprchnou po celé Evropě. V součtu tak zřejmě invaze na Kanárské ostrovy, pevninské Španělsko, španělské exklávy v Africe, do Itálie, Řecka, na Kypr, do Litvy a Lotyšska překonává invazi z  roku 2015. Nicméně, právě ona rozptýlenost vyvolává mylné zdání, že to tak hrozné není. Kanárské ostrovy se pak dostaly do situace, kterou tamní obyvatelé dosud neznali…

Příliv nelegálních přistěhovalců z různých afrických zemí na Kanárské ostrovy, a tedy i do Evropy, je letos opět znepokojivý. Jen za posledních osm dní dorazilo do vod souostroví 15 lodí s více než 600 Afričany.

Většina z těchto takzvaných pater připlula na Gran Canarii. Místní úřady v tomto období počítají celkem osm lodí. Dalších 7 lodí dorazilo na Fuerteventuru, Lanzarote, Tenerife a La Graciosu nebo bylo objeveno při hledání hlášených cest neziskovkami daleko od Kanárských ostrovů, avšak poblíž Afriky.

Poslední loď byla nalezena včera večer jižně od Fuerteventury. 33 cestujících vyzvedla o chvíli později záchranná loď Savalmar Mizar a odvezla je do přístavu Gran Tarajal. Jednalo se o 29 mužů, tři ženy a dítě ze subsaharské Afriky.

Invaze na Kanárské ostrovy není – na rozdíl od invaze do Itálie – příliš ovlivněna ročním obdobím, pokračuje tak průběžně prakticky po celý rok, kdy i  v zimním období není o moc méně příjezdů, než v létě. Stávající počty se tak zřejmě nesníží ani s nadcházejícím podzimem. Možná spíš naopak, vloni zažívaly Kanárské ostrovy největší invazi v říjnu a listopadu, kdy připlulo víc lodí, než v létě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Příliv Afričanů na Kanárské ostrovy pokračuje, za poslední týden jich připlulo více než 600

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.