Itálie: Severoafričan zaútočil na policisty nožem, ti ho postřelili

Itálie: Severoafričan zaútočil na policisty nožem, ti ho postřelili

K obohacení došlo na hranicích se Švýcarskem, zřejmě se tak jednalo o jednoho z mnoha vetřelců, kteří se snaží přejít hranice, ovšem tak nějak už na moři „ztratil“ doklady. Už nyní je jasné, že pokud Afričan zranění přežije (a zdá se, že ano), nebude  deportován, neboť jednoduše nebude kam ho deportovat. V rámci falešné pseudohumanity mu však jistě bude nabídnut pobyt v některém sanatoriu na náklady daňových poplatníků. Nepochybuji však o tom, že  policistu, který v sebeobraně střílel, čeká soud…

Dnes došlo ke střelbě na italsko-švýcarských hranicích, kde severoafrický občan bez dokladů ohrožoval dva policisty nožem.

Střelba se odehrála dnes ráno v Lavena Ponte Tresa, malém městském centru Varese na jezeře Lugano na hranici se Švýcarskem. Agent pohraniční policie, který se podílel na rutinních kontrolách, obrátil zbraň proti muži severoafrického původu (asi 35 let), který byl ozbrojen nožem. Nyní probíhá vyšetřování, které má rekonstruovat fakta o tom, co se stalo kolem 8:00 na provinční silnici, která vede do Švýcarska.

Podle prvních informací, které podalo policejní ředitelství ve Varese, hlídkovali dva pohraničníci v oblasti kolem hranice se Švýcarskem, když si všimli muže, který šel po Guglielmo Marconi s taškami. Zastavili ho pro rutinní kontrolu. Když ho oba strážníci požádali o dokumenty, muž zareagoval bezohledně, vytáhl kuchyňský nůž a vyhrožoval policistům.

Ze začátku se Severoafričan údajně obrátil s nožem na jednoho ze dvou agentů, ženu. Není jasné, co se v tu chvíli stalo, jestli došlo k potyčce nebo jestli policistka od muže ustoupila. V tu chvíli Severoafričan údajně obrátil zbraň směrem ke druhému policistovi, který vzápětí na muže střelil, přičemž se trefil do břicha. Tuto první rekonstrukci ještě nepotvrdilo vyšetřování, které probíhá na místě, s forenzním a mobilním týmem. Také probíhají výslechy svědků.
Pro zraněného muže brzy na místo dorazil vrtulník, který Severoafričana dopravil do nemocnice ve Varese. Muž neztratil vědomí a nyní je hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Jeho stav je vážný, ale není v bezprostředním ohrožení života. Mezitím pokračují i operace na jeho identifikaci, protože muž nemá žádné doklady.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Severoafričan zaútočil na policisty nožem, ti ho postřelili

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout