Horká noc ve Stockholmu – čtyři různé přestřelky, nejméně jeden mrtvý

Horká noc ve Stockholmu – čtyři různé přestřelky, nejméně jeden mrtvý

Na islamizovaném Švédsku můžeme názorně vidět, jak bude jednou vypadat celá multikulturní Evropa. přestřelky jsou tam sice už téměř na každodenním pořádku, nicméně občas se skutečně „zadaří.“ Jako v noci na dnešek, kdy jen v samotném Stockholmu došlo ke čtyřem různým přestřelkám.

Včera mezi 20:00 a 3:00 byla policie upozorněna na čtyři střelby ve Stockholmu ve čtyřech různých čtvrtích města. Zemřel muž ve věku kolem 20 let a jeden muž je ošetřován pro život ohrožující střelná zranění.

„Šel jsem ven a okamžitě jsem si uvědomil, že byl někdo postřelen,“ říká obyvatel Hjulsty.

Postřelení muži byli převezeni sanitkou do nemocnice. V pondělí ráno policie oznámila, že jeden z mužů zemřel na následky střelných zranění. Muži je kolem 20 let a jeho nejbližší příbuzní byli informováni.

Druhý muž má život ohrožující zranění a je stále ošetřován v nemocnici. Jeden nebo více podezřelých útočníků bylo údajně viděno, jak po střelbě utíkají z místa činu. V noci policie velmi intenzivně pátrala se psy a drony.

Obyvatel ulice spal s pootevřenými dveřmi balkonu, když se on a jeho žena probudili do střelby kolem 2:30 ráno.

„Policie přišla rychle. Šel jsem ven a okamžitě jsem si uvědomil, že byl někdo postřelen,“ říká. Říká, že je to potřetí od května, co byl někdo zastřelen na ulici. „Samozřejmě, že to není dobrý pocit. Nemůžeme chodit ven, když je tma.“

Policie zahájila předběžné vyšetřování pokusů o vraždu, vraždy a trestných činů se zbraněmi. Později v pondělí ráno policie uvedla, že v souvislosti s prohlídkou domu v Hjulstě bylo zatčeno osm lidí.

Během nedělního večera a noci na pondělí policie obdržela telefonát kvůli střelbě na čtyřech různých místech ve Stockholmu.

Poplach z první střelby, která se odehrála v Tenstě, byl přijat v neděli kolem 20.00. Tam policie potvrdila díry po kulkách ve dvou autech. Kolem 23.00 obdržela policie také oznámení o střelbě v Hägerstenu.

„Několik lidí bylo viděno, jak utíkají z místa, kde byly výstřely slyšet. Na místě jsme našli prázdné nábojnice,“ říká Ola Österling.

Ve 3:00 byla policie upozorněna na další střelbu, tentokrát v Bredängu. Tam také policie našla prázdné nábojnice. Dva lidé, kteří byli zkontrolováni poblíž místa střelby, byli zatčeni. Policie vyšetřuje, zda mezi střelbami není nějaká spojitost.

„Nemáme podezření, že by všechny události souvisely, ale rozhodně máme podezření, že mezi některými střelbami může být souvislost,“ řekl Österling.

Policejní operace po střelbě v Hjulsta pokračuje v pondělí beze změny. Několik lidí bylo předvedeno k výslechu a několik míst bylo uzavřeno.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Horká noc ve Stockholmu – čtyři různé přestřelky, nejméně jeden mrtvý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.