Desítky Afričanů řádily v italském Riccione (video)

Desítky Afričanů řádily v italském Riccione (video)

V některých italských turistických centrech je v letošním roce víc invazistů než turistů. Cestování Evropanů je omezováno, což nepřeje turistickému ruchu, nicméně cestování Afričanů do Evropy je naopak nebývale podporováno. Jejich počty v Itálii rostou velmi rychle, každý den připluje několik set až tisícovka Afričanů.

Multietnická noc v Riccione. Skupina asi 30, většinou nezletilých přistěhovalců, z nichž někteří jsou již druhé generace (tudíž jsou již „Italové“), se pustila po zrušení koncertu do devastace města, spojené s okrádáním turistů. To vše podpořené u této mládeže oblíbeným severoafrickým rapperem, jehož koncert byl předtím zrušen.

Italové afrického původu zničili vše, co jim stálo v cestě, od aut po pouliční nábytek. Nejprve zamířili na jedno místo, pak na druhé.

Zpráva o zrušení koncertu přišla kolem druhé ráno a právě v té době, možná i díky rozhodně vyšší hladině alkoholu, než měla být, skupina 30 nezletilých zintenzivnila svou chuligánskou akci ve městě. Z pobřeží Riccione se skupina přesunula do centra a právě zde ze sebe vydala to nejhorší. Skákali na zaparkovaná auta, kopali do nich a házeli kameny na auta a rozbíjeli všechno kolem sebe. Jiní poničili dopravní značky a natolik vyděsili několik turistů, kteří se v té době ještě vraceli z klidné procházky po nábřeží, že byli nuceni zabarikádovat se v hotelech. Totéž udělali obyvatelé, kteří se skryli ve svých domovech, mezitím již někdo zavolal karabiniéry.

Na místo dorazily hlídky a výtržníci začali utíkat, ale ne každému se podařilo uniknout. Několik jich bylo zastaveno a identifikováno. Gang poškodil několik aut a došlo také k rozbití oken. Karabiniéři zahájili vyšetřování, aby identifikovali všechny pachatele devastace a získali snímky četných bezpečnostních kamer v oblasti, podle nichž by identifikovali vandaly. Není to první epizoda tohoto druhu na Riviéře, kde během léta došlo k několika vandalským činům gangů nezletilých. „Poslední dějství bláznivého léta, to nejhorší, se stalo na našem území,“ říká radní z Fratelli d’Italia, zatímco starosta Tosi vyzývá k mimořádným opatřením.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Desítky Afričanů řádily v italském Riccione (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.