Blackwater má nový kšeft: Bohatým Afgháncům vypravují soukromé charterové lety za 6500eur

Podobně, jako je tomu v případě lodí pašeráckých neziskovek, také v případě letecké přepravy z Afghánistánu se do Evropy dostanou především ti, kdo na to mají. Afghánská invaze je tak nyní nejen příležitostí pro promigrační neziskovky v celé Evropě, ale také pro ty, které mají dostatek možností vypravit charterové lety mezi Afghánistánem a Evropou. A takový let samozřejmě není podobně, jako služby vodních pašeráků, zadarmo.

„Útěk“ z Kábulu je nyní obvyklá věc. Jako vždy je to oligarchie, která ztratila moc, kdo má dost peněz na útěk, ne obyvatelstvo. Což je z velké části, mimochodem, také Taliban. Jinak by do Kábulu nedorazili za tři dny.

Mezi neziskovkami, které se rozhodly podpořit tento nový obchod, je také nechvalně známá Blackwater: za 6 500 dolarů se může kdokoli dostat na palubu charterového letadla společnosti.

Společnost je zapojena do evakuačních operací. Žoldáci této agentury byli Spojenými státy již využíváni ve všech válkách v posledních dvou desetiletích a nyní se aktivně ujímají přepravy bohatých muslimů z Afghánistánu. Za příplatek je také mohou případně dostat z domů, v nichž jsou uvězněni.

Tato americká společnost samozřejmě není žádnou „neziskovkou“, jak se jinak někdy prezentuje,  neboť je vysoce zisková. Běžně pracuje pro bohaté ropné monarchie a především pro Saúdskou Arábii. Je tedy pravděpodobné, že tato letadla přemístí z Afghánistánu ISIS, Talibán či jednoduše jakékoli islámské teroristy, kteří na to budou mít. A to – s posvěcením s ní spolupracující CIA – třeba i do Evropy…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Blackwater má nový kšeft: Bohatým Afgháncům vypravují soukromé charterové lety za 6500eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout