V bosenském městě Bihač žijí tisíce džihádistů, většina chce do západní Evropy (video)

V bosenském městě Bihač žijí tisíce džihádistů, většina chce do západní Evropy (video)

Už před časem jste si zde mohli přečíst hned několik článků o táboře Lipa v bosenském Bihači, který si jeho osazenstvo samo zapálilo. Tábor vyhořel těsně před vánočními svátky, přičemž tisíce džihádistů v něm ubytovaných se rozptýlily po okolí, část se vydala na vlastní pěst dál do Evropy. Žhářství bylo zřejmě motivováno vypálením tábora Moria na ostrově Lesbos. Tábor zapálili Afghánci na radu jisté německé neziskovky. Záhy po požáru tábora Moria začaly některé evropské země posílat do Řecka letecké speciály a osazenstvo tábora se tak průběžně dostalo do zemí zaslíbených, asi nejvíc jich přijalo Německo, ale i některé další evropské země.

Ovšem v případě požáru tábora Lipa již k podobným hromadným přesunům nedošlo, osazenstvo vyhořelého tábora se tak do značné míry rozptýlilo po okolí. Nyní je po více než půlroce od požáru tábor opět obnoven, přičemž místní policie nyní stěhuje invazisty z prozatím provizorních táborů či staré nefunkční továrny, kterou mnozí obsadili.

Bosenské úřady podle zpráv přesunuly velkou skupinu ilegálů z opuštěné továrny do azylového centra v pohraničním městě Bihač.

Přibližně 260 mužů pocházejících většinou z Pákistánu, Afghánistánu a Bangladéše, pobývá v bývalé továrně na kovy, kterou v posledních třech a více letech používali nelegální přistěhovalci jako úkryt.

V úterý je místní policie přemísťovala do nedalekého tábora „Lipa“, zařízení, které bylo zničeno požárem v prosinci 2020, ale krátce poté bylo znovu obydleno.

V oblasti bylo zřízeno několik táborů, aby se ilegálové odstranili z ulic místních měst, včetně Bihače, kde místní obyvatelé zorganizovali několik protestů a žádali státní orgány, aby pomohly situaci řešit.

Mnozí ilegálové však stále obývají opuštěné budovy v této oblasti. Starosta Bihače Suhret Fazlic říká, že v „neoficiálních“ táborech po celém městě žije nejméně 1000 ilegálů, z toho více než 300 v dalším prázdném podniku.

Fazlic tvrdí, že je prakticky nemožné zakročit proti všem táborům, protože je jich prostě příliš mnoho.

Bihač je spolu s dalšími bosenskými pohraničními městy již dlouho zaplaven vetřelci, kteří terorizují místní občany .

Bihac má přibližně 40 000 obyvatel, ale v daném čase jsou zde přítomny také tisíce cizinců, z nichž převážná většina jsou muži vojenského věku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “V bosenském městě Bihač žijí tisíce džihádistů, většina chce do západní Evropy (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout