Rakousko: Po vraždě Leonie navrhuje zelená vláda jako prevenci podobných činů  workshopy pro chlapce

Rakousko: Po vraždě Leonie navrhuje zelená vláda jako prevenci podobných činů workshopy pro chlapce

Jak vyšlo najevo, tak v Rakousku už dlouhodobě prakticky nefungují deportace. Dokonce i několikanásobní kriminálníci z řad nejen Afghánců zůstávají nadále v zemi a jsou zpravidla  živeni z peněz daňových poplatníků. Jen za loňský rok spáchalo nějaký trestný čin v zemi téměř 5 tisíc Afghánců, většina z nich byla recidivisty. Čím se tedy reálně liší politika rakouské vlády od té německé? Snad jen tím, že navenek si hraje na protimigrační, ta německá alespoň pokrytecky nic podobného nepředstírá a otevřeně podporuje politiku bezbřehého vítání. To, že to Němcům nevadí a tyto šílence si volí dobrovolně, je už jiná věc…

Po vraždě třináctileté Leonie samozřejmě dochází k různým prohlášením, která mají zřejmě za cíl jen uklidnit rakouské občany. Návrhů na to, jak podobným činům předcházet, se ujala i vládní strana Zelených. A myslím, že by si v nich souzněli i s německou vládou…

Jak může vládnoucí strana skutečně reagovat na bestiální zločin vraždy? Jen několik dní poté, co čtyři Afghánci nechali kdysi veselou dívku z Tullnu poznat  neskutečné utrpení smrti, přichází nový balíček na ochranu před násilím. Podle tohoto mají otevřené oči sousedů a „workshopy pro chlapce“ delikventním žadatelům o azyl, jejichž deportace se poněkud zadrhla, zabránit nadopovat dívky drogami, znásilnit je, zavraždit  a nechat je jako pytel odpadků u stromu.

  • Po brutální vraždě Zelení tvrdí: „Muži“ jsou plošné nebezpečí pro ženy
  • Mückstein – ministr sociálních věcí ze Zelených, se spoléhá na „workshopy prevence násilí pro chlapce“ a „poradenské příležitosti pro muže“, aby se takovým případům v budoucnu vyhnuli
  • Je třeba zavést prevenci proti domácímu násilí
  • Velká část obyvatel azylových domů pro ženy má migrační zázemí, ale integrační debata stále ještě nenastala

Se vší náležitou spravedlností se balíček, na nějž má rozdělit čtyři miliony EUR institucím proti násilí páchanému na ženách a dětech, pravděpodobně již nějakou dobu zpracovává a byl urychlen až po posledním incidentu. Byl to však sám ministr sociálních věcí Wolfgang Mückstein (Zelení), kdo spojil tento případ s novým balíčkem opatření a ospravedlnil s ním navýšení rozpočtu. Pokračoval: „Zákon ukazuje, jak důležité je řešit všechny dotčené části společnosti. Chceme-li chránit ženy, musíme začít i s muži.“

Zlověstní „muži“ jsou nyní nepřáteli, proti nimž jsou nyní zapotřebí opatření – Zelení se pokusili toto téma nastolit už v květnu v důsledku feminicidy ve Vídni, v níž je místní považován za podezřelého. V té době, jak je dobře známo, dokonce i ministryně dopravy za Zelené Leonore Gewesslerová přerušila tiskovou konferenci v slzách, aby rozdmýchala debatu o „femicidách“, tedy útocích na ženy. Po brutální vraždě malé Leonie však bylo zelené vedení několik dní potichu.

Když se znovu objevilo vedení strany, která roky vedla kampaň proti deportaci Afghánců, následoval trapný politický obrat. Ministryně spravedlnosti zelených Alma Zadicová, která nejprve před dvěma týdny zpochybnila deportace do země na Blízkém východě, a tyrkysový ministr vnitra Karl Nehammer, který je zjevně odhodlanější v deportaci školáků než v deportaci kriminálních Afghánců, se veřejně vzájemně obviňovali z opomenutí.

Mückstein se chce nyní zaměřit na „semináře prevence násilí pro chlapce“ a „poradenské příležitosti“ pro muže. To by mělo údajně vést k tomu, že budou schopni lépe se vypořádat se situacemi, které hrozí eskalací. Která „situace“ možná „hrozila eskalací“, než se čtyři Afghánci rozhodli brutálně znásilnit a zavraždit bezbrannou 13letou dívku? Měl by vůbec odpověď?

autoři skutečně „účinných“ návrhů prevence násilné kriminality neumí říct nahlas, co je důvodem násilí…

Není to jediné opatření ministerstva sociálních věcí, protože opatření by mělo směřovat i proti domácímu násilí obecně. Cílem je zaměřit se na větší ostražitost v sousedství. Na palubu byla také přivedena Maria Rösslhumer, výkonná ředitelka „Verein Autonome Österreichische Frauenhäuser“ (Asociace autonomních rakouských ženských útulků). Cílem je prosadit projekt „StoP Austria“.

„Naším cílem je naučit lidi, že by se měli zabývat ženami nebo dětmi postiženými domácím násilím.“ Můžete spojit síly s ostatními sousedy, zavolat na ženské horké linky. Nebo můžete ztišit televizi a lépe poslouchat, co se děje se sousedy.

Mnoho obyvatel ženských útulků má migrační zázemí, stejně jako jejich násilní partneři, před nimiž bohužel musí uprchnout. Existuje snad problém s mentalitou, který je vynechán z rozpravy?

Nikdo tak ani jednou neuvedl pravou podstatu problému, kterou je mentalita těchto mužů – tedy muslimů. Islám nebo konkrétní vzorce chování, vyplývající z toho, co říká muslimům Korán nebo jejich imámové v mešitách, jsou pravou podstatou násilí vůči ženám a to nejen muslimkám, ale především nemuslimkám, které považují za zcela podřadné.

Pokud si toto není rakouská vláda ochotna přiznat, pak také není schopna učinit jakékoli účinné preventivní kroky. A nakonec, o hromadných deportacích všech kriminálních vetřelců také nikde není ani slovo…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Rakousko: Po vraždě Leonie navrhuje zelená vláda jako prevenci podobných činů workshopy pro chlapce

  1. Zelení jsou pokrytci všude, jen vytřískat peníze pro své neziskovky, chtějí jakoby problém řešit, ale zásadně jej nechtějí vyřešit, to by pak přišli o práci. Ovšem všeho do času, mlslimové nakonec i za ně problém vyřeší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout