Podívejte se, jak vypadá letní rezidence sultána Erdogana (obrázky)

Podívejte se, jak vypadá letní rezidence sultána Erdogana (obrázky)

Sultán Erdogan již dávno sám sebe považuje za nepsaného vládce „Osmanské říše“, tedy nejen Turecka, ale i zemí, které si „značkuje“ svými monstrózními mešitami. Před časem tak měl možnost sám otevřít nejen největší mešitu v Německu, ale i v Evropě, kterou je zatím mešita v Kolíně nad Rýnem. Tu má v rámci Evropy předčít další Erdoganem podpořená mešita ve Štrasburku, kdy místo bylo zvoleno zcela symbolicky, neboť jde o město, které patří k jedněm ze sídel EU.

Zatímco Erdogan nabádá Turky, aby se v Evropě co nejvíce množili a podporuje také všechny turecké politické strany v evropských zemích, využívá také možnosti vydírání států EU, od nichž pobírá výpalné za to, že bude hlídat své hranice se zeměmi EU, což se ovšem až tak důsledně ve skutečnosti neděje. Pohádkové jmění pak získala Erdoganova rodina i díky letité spolupráci s ISIS, na což ovšem Západ nijak nereagoval stejně, jako na neustálé narušování řeckých výsostných vod či vzdušného prostoru. O dlouhé roky okupované severní části Kypru nemluvě…

Je nasnadě, že sám Erdogan je bohatý, avšak především umí využít státních peněz, kterými uspokojuje své velmi náročné požadavky. Pak nikoho neudiví, že jen jeho letní sídlo je pohádkovým palácem. A to se skutečně jedná „pouze“ o letní sídlo..

Architekt letního domu prezidenta Erdoğana, který stál 640 milionů lir, odhalil fotografie rezidence, která byla dříve tajná, a odhalil opulentní palác s 300 pokoji, soukromou pláží a bazénem.

Fotografie rezidence byly dokončeny v roce 2019 a byly utajeny před veřejností, dokud je architektonické studio nezveřejnilo.

Rezidence má údajně 300 pokojů a je nedaleko soukromé pláže, postavené z  materiálů, které rozšířily přírodní pobřeží.

Výstavba letního paláce stála stát v letech 2018 až 2021 neuvěřitelných 640 milionů lir, když turecká lira současně oslabila vůči cizím měnám.

Opulentní rezidence vyvolávala po celou dobu výstavby rozsáhlé protesty veřejnosti, protože obyvatelstvo bylo stále více zbídačené, zatímco sultán Erdogan si dopřává maximálního luxusu, přičemž chudoba vlastních obyvatel ho nezajímá. Naposledy první dáma Emine Erdoğanová doporučila veřejnosti, aby zmenšila své porce potravin, čímž prý mohou nejlépe bojovat proti hladu v zemi.

Stavba byla postavena na pozemku o výměře asi 90 000 metrů čtverečních a součástí areálu je i bydlení pro zaměstnance.

Rezidence zahrnuje velký bazén vedle malých bungalovů na pláži se soukromým přístupem k moři.

Letecké záběry rezidence také odhalily masové odlesňování způsobené výstavbou, což je běžná charakteristika většiny stavebních projektů státu. Dům vznikl významným rozšířením letního domu bývalého prezidenta Turgeta Özala.

Prezident Erdoğan už v novém letním sídle v Marmarisu přivítal albánského premiéra Ediho Ramu a ázerbájdžánského prezidenta Ilhama Alijeva, kteří zde byli v létě 2020.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Podívejte se, jak vypadá letní rezidence sultána Erdogana (obrázky)

  1. Nepochybujem o tom,že Erdogan čoskoro privíta vo svojom sídle aj svojich fašistických kamarátov a podporovateľov vstupu Turecka a Kosova do EÚ: Orbána, Morawieckého, Salviniho, Thaciho a Janšu. Všetci sa snažia o to isté, totiž čo najskôr revidovať hranice v Európe a získať pre okupáciu území susedných štátov aj súhlas EÚ, NATO a Ruska. A mimochodom, aj Orbán a s ním spriaznení euroví miliardári šíri veľkomaďarskú fašisticko-iredentistickú ideológiu na ohrozené územia obývané maďarskými menšinami a snaží sa ,aby Maďarsko získalo vplyv na celom svete – presne ako Erdogan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout