Oslava krvavého islámského svátku Íd Al-Adha je letos povolena i na islamizovaném předměstí Paříže

Oslava krvavého islámského svátku Íd Al-Adha je letos povolena i na islamizovaném předměstí Paříže

Už zítra začíná muslimský svátek Íd Al-Adha, při němž je na celém světě rituálně podřezáno několik milionů zvířat. Na hromadná krvavá jatka se dívají celé rodiny, děti se nadšeně koupají v krvi čerstvě podřezaných dobytčat. V muslimských zemích jde o docela běžný obrázek, kdy ulice jsou o svátku doslova zaplaveny proudy krve. Nyní byla povolena podobná veřejná jatka na tento svátek i na předměstí Paříže, kde mají být dočasně zřízena veřejná halal jatka. A zdaleka nebudou jen tam…

Začíná al-Adhá, muslimský svátek podřezávání |

To je velmi dobrá zpráva,“ řekl M’hammed Henniche, generální tajemník Svazu muslimských asociací Seine-Saint-Denis. Již jedenáctý rok po sobě prefektura povolila instalaci dočasných jatek v Aire des vents v Dugny u příležitosti festivalu Íd-el-Kebir (Íd al-Adha). „Oproti roku 2020 se posunula o 200 metrů dál kvůli práci na tomto místě pro budoucí mediální vesnici pro OH,“ uvedla prefektura.

Od úterý 20. července do pátku 23. července si 2400 muslimských rodin bude moci vybrat své ovce pro slavnosti. „Tato stavba má kapacitu 1000 zvířat poražených denně, ale kvůli nedostatku personálu jich bude asi jen kolem 800,“ lituje M’hammed Henniche.

Tato dočasná veřejná jatka doplní již trvalá jatka v Jossigny (Seine-et-Marne), Meaux (Seine-et-Marne) a Ézanville (Val-d’Oise). Další dočasné zařízení bude zřízeno v Montereau-Fault-Yonne (Seine-et-Marne).

Takže jak sami vidíte, ve Francii si mohou muslimové podobné krvavé oslavy pořádat hned na několika místech. Předpokládám, že je jen otázkou času, než se začnou veřejně podřezávat ovce na ulici v centru Paříže. Ostatně, zdá se, že si již pomalu původní obyvatelstvo zvyká…

FOTO #1: Kvůli islámskému svátku íd al-adhá musí trpět nevinná ...
v islámských zemích tečou potoky krve i v ulicích
Bude to podobně vypadat v těchto dnech i v některých evropských městech??
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Oslava krvavého islámského svátku Íd Al-Adha je letos povolena i na islamizovaném předměstí Paříže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout