Německo odmítá zaplatit odškodné obětem útoku ve Würzburgu, chce zakázat i zveřejňování fotografií obětí

Německo odmítá zaplatit odškodné obětem útoku ve Würzburgu, chce zakázat i zveřejňování fotografií obětí

Právě včera německý tisk opět připomněl, že i 8 dní po útoku ve Würzburgu, při němž zemřely 3 ženy a další byly zraněny (většinou těžce) se Merkelová k činu nijak nevyjádřila. To, jak se chová německý politický establishment, který buď mlčí nebo se zastává frustrovaného vraha, je neuvěřitelné. A to není vše. Oběti, které byly zraněné, stejně jako příbuzní zavražděných žen, nejspíš nedostanou od státu, jehož vláda sama džihádisty do země pozvala, žádné odškodné. A aby Němci na útok co nejrychleji zapomněli, tak hodlají zakázat jakékoli zveřejňování obrázků obětí. A to i přesto, že rodiny obětí se zveřejněním souhlasí.

Byly tři. Tři nešťastné ženy, zavražděné Somálcem, který byl ozbrojený nožem. A v Německu se stále ptají, jestli to byl islamista nebo jen nevyvážený nezodpovědný člověk a chtějí, aby lidé přestali mluvit o tomto „případu“. .

Dáme obětem tvář!
Steffi (24), Christiane (49) a Johanna (82) byly zavražděny somálským vetřelcem.
Johanna chránila Christianinu malou dceru a vrah ji ubodal k smrti. Merkelová odmítá vyjádřit soustrast….

Ale policie nechce vědět… Zveřejnit fotky obětí, zmínit jejich jména znamená udržet je naživu a odsoudit barbarství, jehož oběťmi tyto ženy byly, znamená vysílat „politické zprávy“.

Jinými slovy to znamená: zvýší to odpor vůči muslimské invazi a to prospěje straně AfD…

Zpolitizovaná policie tak vydala prohlášení:

„Po pátečních hrozných událostech ve Würzburgu je správné a důležité pamatovat na oběti. I my jsme hluboce zarmouceni a naše myšlenky jsou s oběťmi, jejich rodinami a přáteli.
Z našeho pohledu není vhodné šířit jména a ještě horší je šířit fotografie zesnulých na internetu a v některých případech je zneužívat k politickým zprávám.
Myslete prosím na příbuzné, kteří se musí vyrovnat s bolestivou ztrátou milovaného. Šíření jmen a fotografií na sociálních médiích zde není užitečné a prostě nevyjadřuje skutečné sympatie. “

Tím chce policie samozřejmě říct, že tyto zločiny invazistů by měly být skryty, aby si jich Němci nevšimli. Obrázky obětí byly zveřejněny se souhlasem příbuzných, tedy jen oni mají právo zveřejnění zakázat. Ostatně, podobu nejstarší oběti neznáme, neboť si to rodina nepřála…

A obyvatelstvo už to nemůže vydržet a požaduje, aby policie sama zveřejnila jména obětí.

Oběti a příbuzní obětí útoku nožem ve Würzburgu, při kterém zemřeli tři lidé a sedm jich bylo zraněno, se musí obávat, že od federální vlády neobdrží žádnou náhradu za útrapy. Tyto platby mají oběti k dispozici pouze tehdy, pokud vyšetřující orgány nepochybně zjistí teroristický nebo extremistický motiv činu.

Potvrdil to komisař federální vlády pro oběti Edgar Franke. Franke řekl, že to, zda by v tomto případě mohly být vypláceny dávky v případě těžkosti, závisí na dalším vyšetřování. Stále jde o podrobné určení pozadí a motivů zločinu.“ Od roku 2018 platí federální vláda přeživším po obětech teroristických zločinů a extremistických útoků 30 000 eur za ztrátu blízkých příbuzných. Kromě toho mohou o tyto dávky v případě těžkosti požádat lidé, kteří byli zraněni teroristickým trestným činem spáchaným v Německu.

Minulý týden v pátek pobodal somálský muž v obchodním domě v centru Würzburgu tři ženy a další zranil. Zpočátku vyšetřovatelé měli podezření na islámský motiv zločinu – mimo jiné proto, že podle svědků obviněný během zločinu křičel „Alláhu Akbar“. Vyšetřování však dosud nepotvrdilo podezření z terorismu; nic nenasvědčuje tomu, že by Somálec mohl mít vazby na islamistické teroristické organizace. Měl ovšem doma propagandistické materiály ISIS. Současný stav vyšetřování spíše naznačuje, že je vážně duševně nemocný.

Oběti takových útoků se znovu a znovu potýkají s problémem, že extremistické motivy se u pachatelů mísí s duševními chorobami, oběti tak nemají nárok na dávky.  Státní zástupci určují, že jako spouštěč převládají duševní nemoci pachatelů, což je dnes u muslimů vlastně zcela běžná praxe v celé EU.

V případě muslimských obětí údajného protimuslimského násilí, stejně jako v případě, k němuž došlo vloni v Hanau, jsou muslimům vyplaceny miliony jako odškodnění co nejrychleji, i když pachatel v Hanau byl zjevně duševně nemocný.

Tento případ tak možná o něco jasněji osvětluje hlavní důvod toho, proč jsou všichni muslimští útočníci  údajně psychicky nemocní….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Německo odmítá zaplatit odškodné obětem útoku ve Würzburgu, chce zakázat i zveřejňování fotografií obětí

  1. To jo, stát neplní svoji funkci ochrany obyvatel a nechce to přiznat, lže a mlží, což bývá u politiků normální, ale v Německu (a jinde) je to již tak křiklavé, že by to snad i Němci mohli pochopit (?) ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout