Čtvrtý vrah Leonie je stále na útěku, hledá se i za hranicemi Rakouska

Čtvrtý vrah Leonie je stále na útěku, hledá se i za hranicemi Rakouska

V současné době se podle všeho předpokládá, že je již za hranicemi Rakouska, takže pátrání se rozšířilo i na okolní země. Také tento afghánský invazista je důkazem totálně nezvládnuté azylové politiky ze strany rakouské vlády. Tak sice zcela pokrytecky předstírá zděšení nad stávající situací, ale rozhodně si na hlavu popel nesype. Přitom kdo jiný by měl mít na tom, že v zemi zůstávají tisíce afghánských recidivistů, vinu?

Tristní je, že tento recidivista měl být deportován už v roce 2018, ovšem tak, jako ve většině dalších případů se nikdo nenamáhal ho ze země vyhostit a to ani po opakovaném páchání kriminality.

Čtvrtý údajný vrah Leonie, po kterém policie stále pátrá, přišel o právo pobytu již v roce 2018. Již dříve obdržel rozhodnutí o azylu, proti kterému podal stížnost. Případ je stále projednáván u Správního soudu a ti i po čtyřech letech.

Po vraždě 13leté dívky, která byla minulou sobotu před vraždou hromadně znásilněna ve Vídni-Donaustadtu, probíhalo o víkendu přeshraniční pátrání po čtvrtém podezřelém. Dvaadvacetiletý muž – stejně jako tři podezřelí, kteří již byli zatčeni – je afghánského původu a byl od roku 2018 odsouzen už třikrát, naposledy v loňském roce. Jeho deportace byla prohlášena za přípustnou již v roce 2017.

Jako údajně nezletilý bez doprovodu požádal Afghánec v roce 2015 v Rakousku o azyl. V říjnu 2017 bylo vydáno zamítavé rozhodnutí o azylu a byla vydána žádost o návrat. Na druhou stranu, podle informací agentury APA, podal muž stížnost k Federálnímu správnímu soudu, který zřejmě stále čeká na vyřízení. Ustanovení zákona o azylu (§ 27 AsylG) stanoví, že odvolací řízení musí být ukončeno co nejdříve, pokud již bylo proti dotčené osobě zahájeno řízení o přijetí opatření o ukončení pobytu.

Podle informací, které má agentura APA k dispozici, byl 22letý muž v červnu 2018 rovněž procesním příkazem informován o ztrátě svého práva pobytu v důsledku neplatnosti. Byl nahlášen na policii celkem šestkrát, včetně obchodu s drogami, krádeží zboží a napadení. Od roku 2018 je souzen jednou ročně, údajně šlo většinou o drogové delikty. Přesto nikdy nebyl učiněn byť jen pokus o jeho deportaci.

Není jasné, zda existují nějaké náznaky, kde by  22letý Afghánec mohl být. V tomto ohledu se úřady v sobotu držely při zemi. Jak se však dozvěděla agentura APA, policie se údajně intenzivně snaží získat informace o možném pobytu hledané osoby v afghánské komunitě ve Vídni.

V souvislosti se smrtí 13leté dívky probíhá v současné době vyšetřování znásilnění s důsledkem smrti. Ve věznici Josefstadt jsou ve vazbě dva rodilí Afghánci ve věku 16 a 18 let, kteří byli v pondělí zatčeni. Údajně popírají, že by dívku donutili předávkovat se drogami a zabili ji. O tom, zda bude ve středu vzat do vazby i třetí podezřelý, kterému je 23 let, rozhodne o víkendu Krajský soud pro trestní věci.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Čtvrtý vrah Leonie je stále na útěku, hledá se i za hranicemi Rakouska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout