Francie: Za vraždu faráře před 5 lety jsou souzeni další 4 muslimové

Francie: Za vraždu faráře před 5 lety jsou souzeni další 4 muslimové

Možná si ještě na případ, kdy do francouzského kostela vtrhli muslimové, kteří poté podřezali faráře, pamatujete. V té době se předpokládalo, že útok měli na svědomí pouze dva muslimové, kteří byli záhy policií zastřeleni. Až o několik let později vyšlo najevo, že čin pomáhali zosnovat další čtyři muslimové, hlásící se k ISIS.

Otec Hamel byl zavražděn ve svém kostele v Saint-Etienne-du-Rouvray (Seine-Maritime) 26. července 2016 dvěma teroristy, kteří deklarovali věrnost Islámskému státu. Adel Kermiche a Abdel Malik Petitjean byli po útoku zastřeleni policií. Další čtyři lidé jsou podezřelí z toho, že se na útoku podíleli, a budou obviněni u zvláštního soudu v Paříži, informoval v pátek 9. července Ouest-France.

Očekává se, že proces bude trvat několik týdnů, od 14. února do 11. března 2022. Rachid Kassim, jeden ze čtyř obviněných, je pravděpodobně v irácko-syrské zóně a má být obviněn ze spoluúčasti na vraždě. Další tři obvinění byli údajně přímo spojeni s oběma teroristy.

Všichni jsou v současné době ve vazbě. Jeden z nich měl dokonce před útokem odcestovat do Saint-Etienne-du-Rouvray, aby podpořil oba vrahy. Tito tři muži, Jean-Philippe Steven, Farid K. a Yassine S., jsou obviněni z toho, že zjevně věděli o kriminálních plánech obou teroristů a mají být souzeni za „zločinné teroristické spiknutí“, uvádí Ouest-France.

Jak proběhl celý útok? Poté, co vstoupili do kostela Adel Kermiche a Abdel Malik Petitjean vyzbrojeni noži,  zajali otce Jacquese Hamela, tři jeptišky a dva laiky a křičeli:  Vy, křesťané nás ničíte! My vás zničíme!“ Pak donutili otce Hamela kleknout si před oltářem a podřízli mu hrdlo, zatímco křičeli „Alláhu akbar!“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Za vraždu faráře před 5 lety jsou souzeni další 4 muslimové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout