10 lodí se 400 Tunisany přistálo v noci na dnešek a dopoledne na Lampeduse

10 lodí se 400 Tunisany přistálo v noci na dnešek a dopoledne na Lampeduse

Invaze z Tuniska pokračuje a to přesto, že tato země není oficiálně považována za zemi nebezpečnou, logicky by tak měli být všichni Tunisané navraceni do jejich domoviny. Nicméně, v Itálii, kde ovládá ministerstvo vnitra PD (italská sociální demokracie), nic podobného očekávat nelze. Přitom právě Tunisané patří k nejčastějším strůjcům teroristických útoků v Evropě.

V noci přistála hlídková loď Cp 324 v Molo Favarolo poté, co vyzvedla 8 metrovou loď se 103 ilegály; stejný hlídkový člun pak zadržel dalších 62 Tunisanů a po nich dalších 15. Další záchranná jednotka nabrala nejprve 10 Tunisanů a pak 38. Za úsvitu, 30 km od Lampedusy, zachytil hlídkový člun Gdf V1102 člun s 15 Tunisany. Policistům se během noční hlídky podařilo na pevnině zadržet 39 Tunisanů, kteří přistáli přímo na pláži Isola dei Conigli.

Dnes, 8.34 hodin: Sedm vylodění, pět v noci a dvě za úsvitu, s 282 ilegály na Lampeduse. Již včera v noci, po vylodění 68 Tunisanů, bylo jasné, že invazní cesty se po zklidnění vzbouřeného moře opět naplní..

10.51 hodin: Další tři vylodění s 83 ilegály byla zaznamenána na Lampeduse, kde bylo od půlnoci dosaženo 5 přistání. Karabiniéři zablokovali Tunisana, který se procházel ulicemi ostrova pěšky, úplně sám. Pravděpodobně se jedná o jednoho z ilegálů, kteří se v sobotu vylodili v Porta d’Europa, kde bylo zadrženo 19 džihádistů. Loď Avallone guardia di finanza  zadržela a vyzvedla dalších 12 Tunisanů, včetně ženy, kteří pluli na asi 5 metrové lodi a nakonec 70 Tunisanů, včetně 6 žen, kteří pluli na desetimetrové lodi.

V současné době je hosty hotspotu Lampedusa 754 vyžírků, přičemž kapacita centra je pouze 250 osob. K dnešnímu dni, podle ustanovení prefektury Agrigento, která pracuje v koordinaci s ministerstvem, plánují nalodit 130 ilegálů na karanténní loď Jadran.

Vidíte sami, jak Itálie, která vlastní občany omezuje „zeleným pasem“, pouští vetřelce bez jakéhokoli pasu (očkovacího nebo identifikačního průkazu) do země a ještě jim na náklady daňových poplatníků zajišťuje plavby lu výletní lodí se vším servisem. A testy nebo covid pas? To po nich nikdo nechce, testy jim – opět na náklady poplatníků – udělají po příjezdu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “10 lodí se 400 Tunisany přistálo v noci na dnešek a dopoledne na Lampeduse

  1. Italská ministryně vnitra by měla rezignovat, když nedokáže ochránit zemi před džihádisty a občany před vrahy a znásilňovači. To ale bývalo kdysi, když i v politice platila alespoň trochu slušnost a čest, co již dávno není. Přesto je povinnost každé vlády zajistit bezpečnost obyvatel, je to základní poslání státu, které vznikly právě za tímto účelem, a pakliže tuto svou základní funkci neplní, pak jsou k ničemu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout