Zbrusu nová pašerácká loď marně hledá u Libye klienty, libyjská pobřežní stráž jí je “vyfoukla”

Zbrusu nová pašerácká loď marně hledá u Libye klienty, libyjská pobřežní stráž jí je “vyfoukla”

Zdá se, že libyjská pobřežní stráž začala konečně pořádně pracovat, neboť pašeráci, kteří se už těšili jak budou zbrusu novou vysokokapacitní loď Geo Barents plnit “trosečníky” z Afriky, zatím mají – bohudík – smůlu.

Libyjská pobřežní stráž možná zintenzivnila kontroly a zdá se, že odvádí vynikající práci, ale ke vzteku posádky pašerácké lodi Médecins Sans Frontières (Lékaři bez hranic) Geo Barents. Již pět dní pašeráci marně hledají lodě s trosečníky v “tísni” a loď tak opakovaně jezdí v kruhu, velmi blízko libyjských vod.

“Záchranná mise” pro vodní taxi “Geo Barents” byla zatím neúspěšná, 217 potencionálních klientů z člunů totiž poněkud uniklo zřeteli lodní posádky, libyjská pobřežní stráž tak tento vzácný náklad pro Evropu, který byl pravděpodobně určen pro pašeráckou loď, vyzvedla a přivezla ho zpět do Libye.

Samozřejmě to neznamená, že příště nebude tato loď – nebo jakákoli jiná – úspěšná. Nakonec je možné, že ke stávajícím lodím vyšle Německo či Španělsko další, aby měli pašeráci větší jistotu, že jim už ani jednu loď plnou budoucího obohacení Evropy, zase libyjská pobřežní stráž nevyfoukne….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Zbrusu nová pašerácká loď marně hledá u Libye klienty, libyjská pobřežní stráž jí je “vyfoukla”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.