Ve Francii byla náhodně objevena výrobna výbušnin ve stylu ISIS, fanatičtí muslimové chystali útoky

Ve Francii byla náhodně objevena výrobna výbušnin ve stylu ISIS, fanatičtí muslimové chystali útoky

Otázka je, co by se stalo, kdyby nebyla tato výrobna vysoce nebezpečných výbušnin vůbec odhalena? Kolik lidí by na to doplatilo životem? A kolik dalších, prozatím neodhalených výroben či muničních skladů ve Francii existuje? Nejsou takto zachycené případy jen onou pověstnou špičkou ledovce? Není nesrovnatelně víc podobných výroben neodhalených, přičemž výrobci je hodlají použít až v momentě, kdy to bude mít patřičný efekt, tedy v době, kdy se budou opět konat hromadné akce? Nebo poté, kdy se konečně armáda rozhodne řešit rázněji problém no-go zón?

Ve čtvrtek byli v Paříži souzeni dva muslimové za výrobu výbušnin v roce 2017, kteří ve jménu své ideologie nepopřeli některé barbarské činy Islámského státu, ale naopak se k nim hrdě hlásili.

Když byli oba obžalovaní dotázáni na svou vizi islámu, schvalovali nejhorší hrůzy s ohromujícím klidem. Házet homosexuály z vrcholu budovy, jak islámský stát praktikuje na svém území? “To mě nešokuje ” připouští Ali M.R. Useknout ruku zlodějům? “Právo šaría má hlavní hodnotu v tom, že je odstrašujícím prostředkem,” tvrdí jeho přítel z dětství Frédéric L.C., jehož  vize islámu je v souladu s vizí Islámského státu.

Oba muži ve věku 39 a 41 let, kteří byli souzeni od úterý 8. června speciálně složeným soudem v Paříži, jsou obviněni z plánovaného útoku. 6. září 2017 zvědavého instalatéra zaujalo, když viděl na balkoně budovy ve Villejuifu (Val-de-Marne) nádoby s chemikáliemi a elektrickými dráty, což umožnilo  zcela náhodou objevit tajnou dílnu pro výrobu TATP, oblíbené výbušniny ISIS. Přestože obžalovaní ujišťují, že nebyli připraveni jednat, po výsleších ze čtvrtka se zdá, že jen tak pro nic za nic bomby nevyráběli. Spíš to vypadá tak, že hodlali praktikovat džihád zcela bez zábran.

Ať už je to Ali M.R., narozený v muslimské rodině nebo Frédéric L.C., který konvertoval k islámu v roce 2008, oba muži vysvětlují, že k současným názorům dospěli společně a postupně. Ali M.R. vysvětluje, že útok na Charlie Hebdo ho tehdy  zanechal velmi skeptickým.

A co si o tomto útoku myslí dnes? “Myslím, že v určitém okamžiku urazili Proroka, takže je tu prvek legitimity,” říká tento pouliční prodejce, který předčasně ukončil studium. Není to pro vás větší šok?” zeptal se soudce. “Ne,” připouští obžalovaný po dlouhém mlčení.

Frédéric L.C. u soudu ventiloval i své původní názory na vznik ISIS. Když Abú Bakr Al Bagdádí v červnu 2014 vyhlásil chalífát, zprvu věřil, že je to práce agenta Mossadu. “Myslel jsem si, že Islámský stát je podvod,” řekl bývalý dlouhodobě nezaměstnaný. Jeho názor na ISIS se postupně změnil a podobně, jako jeho souvěrec, s nímž vyráběli bomby, začal s touto islámskou organizací sympatizovat.

Konečný verdikt by měl být vynesen během dneška…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Francii byla náhodně objevena výrobna výbušnin ve stylu ISIS, fanatičtí muslimové chystali útoky

  1. Není divu, že ve svých kasárnách i doma ti svatí bojovníci skladují u vyrábějí zbraně. Již v minulosti Francouzští celníci našli lodní kontejnery plné zbraní. Tohle je skutečně jen špička ledovce. Den DD (den džhádu) prostě někdy nastane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.